policjant bocian

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl

Z regionu

Policjant zaopiekował się rannym bocianem. Teraz ptak mieszka w jego ogrodzie

2024-06-17 21:19

W Zgagowie niedaleko Sierpca mieszkańcy znaleźli przy drodze bociana z widocznym urazem skrzydła i powiadomili o tym policję. Na miejscu wraz z pracownikami Urzędu Gminy zjawił się dzielnicowy, który zaopiekował się rannym ptakiem. Teraz bocian pomieszkuje w jego ogrodzie.

Policjant "przygarnął" rannego bociana

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu asp. Katarzyna Krukowska poinformowała o historii potrzebującego pomocy bociana i dzielnicowego, który zaopiekował się rannym ptakiem.

Kilka dni temu asp. Paweł Kobuszewski, dzielnicowy z posterunku w Zawidzu, otrzymał od mieszkańców gminy zgłoszenie, że w Zgagowie, w pobliżu ruchliwej drogi, "chodzi ranny bocian". Funkcjonariusz wraz z pracownikami Urzędu Gminy z Zawidza pojechał na miejsce, gdzie okazało się, że ranny ptak ma widoczny uraz skrzydła.

- Bocian został schwytany w celu udzielenia mu fachowej pomocy - zaznaczyła rzeczniczka sierpeckiej policji. Jak dodała, po opatrzeniu skrzydła dzielnicowy zaopiekował się boćkiem, aby pomóc mu odzyskać siły.

- Obecnie dziki ptak pod czujnym okiem policjanta na czas rekonwalescencji pomieszkuje w jego prywatnym ogrodzie - przekazała asp. Krukowska.

Quiz o psach. Sprawdź, ile wiesz o swoim czworonogu

Pytanie 1 z 10
Jaki zmysł jest najważniejszy dla psów?
Parada Syrenki przeszła ulicami Warszawy