burza

i

Autor: Unsplash; IMGW (screen)

Prognoza pogody

Potężna burza nadejdzie nad Warszawę? IMGW zapowiada poważne zagrożenie

2024-06-18 16:53

Pogoda na początku tegorocznego lata obfituje w upały, ale również regularnie przechodzące nad Polską intensywne deszcze. W środę, 19 czerwca nad Warszawą może potężnie zagrzmieć - IMGW prognozuje bowiem zagrożenie burzami 2. stopnia. Mimo opadów temperatury pozostaną bardzo wysokie.

Burza nad Warszawą - IMGW ostrzega przed zagrożeniami

Początek bieżącego tygodnia w Warszawie okazuje się wyjątkowo spokojny. Jest naprawdę gorąco, ale IMGW nie wydał burzowych alertów. Sytuacja może jednak ulec gwałtownej zmianie. Jak wynika z interaktywnej mapy Instytutu, na 19 czerwca prognozowane jest bowiem zagrożenie 2. stopnia burzami. Obejmuje ono okres od godz. 7:30 w środę aż do czwartkowego poranka.

Jednocześnie nadal będzie naprawdę gorąco. Według prognozy AccuWeather tego dnia termometry w stolicy pokażą nawet 31°C przy jeszcze wyższej temperaturze odczuwalnej. Niebo pozostanie częściowo zachmurzone, a podczas opadów może mocno zawiać.

IMGW standardowo apeluje, aby na bieżąco śledzić komunikaty pogodowe i stosować się do zaleceń ekspertów. Prognozy mogą jeszcze oczywiście ulec zmianie, jednak warto wcześniej wziąć je pod uwagę przy planowaniu aktywności na dany dzień.

Co bowiem oznacza alert 2. stopnia, gdyby bieżące zapowiedzi zostały utrzymane? Jak czytamy na stronie Instytutu, w takim przypadku "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". "Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych" - dodali synoptycy.

Państwa i stolice Europy. Czy potrafisz je dopasować? Quiz

Pytanie 1 z 20
Które miasto jest stolicą Niemiec?
Horror na nowej kładce w Warszawie. Zatrzymano podejrzanego o postrzelenie. To 16-latek
Listen on Spreaker.