Powitanie Klaudii Zwolińskiej, medalistki z Paryża na warszawskim lotnisku. Zobacz zdjęcia

We wtorek kibice powitali na lotnisku Chopina pierwszą polską medalistkę z igrzysk w Paryżu. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia.

Klaudia Zwolińska wróciła do Polski z igrzysk w Paryżu

We wtorek rano na lotnisku Chopina wylądował samolot z polską olimpijką Klaudią Zwolińską na pokładzie. Kajakarka górska wróciła z igrzysk w Paryżu ze srebrnym medalem wywalczonym w konkurencji K-1 slalom. Na sportsmenkę czekali kibice i działacze, którzy pragnęli pogratulować 25-letniej zawodniczce sukcesu.

Z warszawskiego lotniska zawodniczka uda się do rodzinnego Nowego Sącza, gdzie szykowane jest dla niej wielkie, uroczyste powitanie. Impreza rozpocznie się o godzinie 18 w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu.

Klaudia Zwolińska - kim jest?

Klaudia Zwolińska urodziła się w 1998 roku w Nowym Sączu. Odnosiła znaczące sukcesy na zawodach juniorskich i młodzieżowych - m.in.została mistrzynią Europy juniorek (2015), mistrzynią świata juniorek (2016) oraz młodzieżową mistrzynią Europy juniorek (2018) w konkurencji K-1. Wszystko to zapowiadało wielkie sukcesy w karierze seniorskiej, choć jak wiadomo nie zawsze jest to regułą i wielu utytułowanych juniorów nie odnajduje się w dorosłej karierze. Tym razem jednak było inaczej.

Już trzeciego dnia igrzysk, 28 lipca, Zwolińska świetnie zaprezentowała się podczas konkurencji slalom K-1 i zdobyła srebrny medal, ustępując jedynie Australijce Jessice Fox.

Sukces Klaudii Zwolińskiej był o tyle znaczący, że otworzył worek z medalami i stanowił pierwszy krążek zdobyty przez biało-czerwonych w Paryżu. Do tej pory podczas XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w stolicy Francji, Polska zdobyła 4 medale (3 brązowe i 1 srebro), co daje nam obecnie dopiero 46. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Chińczycy z dorobkiem 41 medali.

Podczas pandemicznych igrzysk olimpijskich w Tokio Polska wywalczyła aż 14 medali i zakończyła rywalizację na 17. miejscu tabeli.

Zobacz zdjęcia z przylotu Klaudii Zwolińskiej do Polski:

Pierwsza polska medalistka Klaudia Zwolińska: boje się, że jak się obudzę, to medal zniknie!