Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego
Czym dokładnie jest Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego? Przede wszystkim przestrzenią badań oraz rozwoju nauki i edukacji. - Będziemy wspólnie tworzyć rozwiązania wspierające rozwój kompetencji przyszłości – wystawy, eksponaty, scenariusze zajęć, interdyscyplinarne projekty, wydarzenia. Można tu realizować projekty od początku do końca. Od pomysłu, do gotowego produktu. Liczymy na to, że Pracownia stanie się prawdziwym twórczym tyglem, w którym śmiałe pomysły przekuwane będą w innowacyjne rozwiązania - piszą przedstawiciele PPK.
Ośrodek znajduje się tuż obok głównej siedziby Centrum Nauki Kopernik. - Część Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego umieściliśmy w przestrzeni naszych Wystaw, czyli wśród eksponatów. Już wkrótce, w oznaczonym miejscu, powstanie strefa, w której staną stacje badawcze. Na pierwszy rzut oka będą wyglądały jak eksponaty, ale wyposażone w systemu czujników, pozwolą nam zbierać informacje o tym, jak uczą się ludzie w różnym wieku, różnej płci, o różnych cechach. Dane te napędzają nasze prace nad nowymi produktami; podobnie jak inne dane, uzyskiwane z badań dotyczących rozwoju kompetencji, które prowadzimy na Wystawach, podczas zajęć w szkole, podczas lekcji zdalnych i pracy w domu - czytamy.
Czytaj również: Nowe centrum handlowe pod Warszawą. Park Glinianka już otwarty. Lista sklepów
Warto zaznaczyć, że budowa Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego została sfinansowana m.in. z budżetu Warszawy oraz z funduszy regionalnych Unii Europejskiej przekazanych przez samorząd województwa mazowieckiego.
Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego - otwarcie
Uroczyste otwarcie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego nastąpi już 31 marca, o godz. 12:00. Na wydarzeniu pojawią się marszałek sejmiku województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska oraz dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer. Towarzyszyć im będą dziennikarze oraz partnerzy inwestycji.