O nadanie krótkiej uliczce nazwy "Warsowin" wnioskowali sami mieszkańcy Okęcia. W listopadzie ubiegłego roku Rada Warszawy zgodziła się na to i Zarząd Dróg Miejskich ustawił tam odpowiednie tabliczki z nazwa ulicy. 21 grudnia wojewoda mazowiecki stwierdził nieważność uchwały Rady Warszawy. Decyzję uzasadniał tym, że "wyróżnienie w nazewnictwie warszawskich ulic producenta m.in. win i miodów pitnych wyłącznie z uwagi na jego lokalizację i przedmiot działalności nie ma waloru wychowawczego oraz kształtującego lub wzmacniającego postawę promującą abstynencję".
"Nie podważając kompetencji pana wojewody do stwierdzenia zgodności z prawem uważamy, że w tej sprawie uzasadnienie stwierdzenia nieważności uchwały jest co najmniej dyskusyjne. To jest chyba pierwszy przypadek, w którym uchwała nazewnicza jest uchylana z ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W uzasadnieniu pan wojewoda stwierdza, że propaguje zachowania, którym ta ustawa ma przeciwdziałać. Z tą logiką to np. w przypadku ulicy Browarnej też można by było dokonać takiej interpretacji" - powiedział podczas czwartkowej sesji szef radnych klubu PO Jarosław Szostakowski.
"Uważamy, że nazwa nawiązująca do tradycji lokalnej jest akceptowalna. Sama nazwa jest na tyle interesująca, żeby zachować ją w przestrzeni miejskiej. Dlatego uważamy, że sprawa powinna podlegać rozstrzygnięciu przez sądy administracyjne. Wydaje się, że uzasadnienie jest na tyle kontrowersyjne, że może stanowić precedens w przyszłości" - dodał Szostakowski.
Propozycja została poddana pod głosowanie. Za przyjęciem uchwały głosowało 52 radnych, 1 osoba była przeciw, wstrzymało się 5 osób. Stołeczni radni przyjęli uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody mazowieckiego.
Stołeczne Zakłady Spożywczo-Winiarskie "Warsowin" powstały w 1953 roku z połączenia kilkudziesięciu małych wytwórni prywatnych oraz kilku spożywczych przedsiębiorstw terenowych. W rozrzuconych po różnych częściach Warszawy zakładach produkowały miody pitne, ocet, musztardę i wina owocowe. To własne wina owocowe były produkowane w zakładzie na Okęciu. W 1996 r. wytwórnia win została zlikwidowana.