Rafał Trzaskowski Ursus

i

Autor: UM Warszawa / Ewelina Lach

Rafał Trzaskowski w Ursusie

Rafał Trzaskowski odwiedził Ursus. Wiemy, o czym rozmawiał z mieszkańcami

2023-04-17 18:17

W piątek, 14 kwietnia Rafał Trzaskowski odwiedził Ursus. Najważniejszym punktem wizyty było oczywiście spotkanie prezydenta Warszawy z mieszkańcami. Wcześniej polityk miał jednak okazję zobaczyć wiele kluczowych dla dzielnicy inwestycji z różnych obszarów.

- Tutejszą komunikację poprawiło otwarcie stacji metra na sąsiednim Bemowie, a w planach miasta są też stacje w samym Ursusie. Miasto otworzyło i wyremontowało kilka placówek oświatowych i opiekuńczych. Powstają tu również nowe place zabaw dla dzieci i obiekty sportowo-rekreacyjne. I właśnie od spotkania z młodymi koszykarkami trenującymi na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji Ursus (są tu również strefy fitness, zaplecze sanitarne z szatniami i toaletami oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego) rozpoczął wizytę Rafał Trzaskowski, który dotarł do stacji Ursus-Niedźwiadek pociągiem SKM - przekazali przedstawiciele ratusza.

Czytaj również: W których dzielnicach Warszawy rodzi się najwięcej dzieci? Sprawdziliśmy to

Rafał Trzaskowski w Ursusie

Później prezydent Warszawy odwiedził Beza Coffee, zlokalizowaną nieopodal placu zabaw Hasanka, gdzie wypił kawę i rozmawiał z właścicielami o tym, jak prowadzi im się biznes. NastępnieTrzaskowski pojawił się w Eko-parku przy ul. Gierdziejewskiego. To właśnie tam spotkał się z Młodzieżową Radą Dzielnicy Ursus oraz uczniami LVI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie.

Polityk odwiedził także Przedszkole nr 439, a później zabytkową Acherówkę. - Ponieważ jednym z priorytetów miasta jest troska o kondycję psychiczną młodych warszawianek i warszawiaków, Rafał Trzaskowski zajrzał również do siedziby dziennego oddziału psychiatryczno-rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży, gdzie spotkał się z kierownictwem ośrodka. Co ważne, Warszawa przekazała dwa mln zł dotacji na remont i modernizację oddziału, którego siedziba mieści się w budynku urzędu dzielnicy przy pl. Czerwca 1976 - poinformowali przedstawiciele ratusza.

Poza tym Rafał Trzaskowski był m.in. na terenie budowy szkoły na skrzyżowaniu ulic Silnikowej i Hennela oraz zobaczył teren pozyskany przez miasto z myślą o budowie w tym miejscu szkoły i przedszkola przy ul. Posagu 7 Panien.

- Nie zabrakło rozmów z władzami dzielnicy oraz mieszkańcami na temat modernizacji dróg i infrastruktury komunikacyjnej. Jednym z poruszanych tematów była przebudowa skrzyżowania ulic Posagu 7 Panien i Gierdziejewskiego. Zanim miejscowi deweloperzy wybudują funkcjonalne rondo, powstanie tu tymczasowa sygnalizacja świetlna, która powinna poprawić sytuację drogową w tym rejonie - dowiadujemy się.

Czytaj również: Iker Casillas zaskoczył i pokazał zdjęcia z Warszawy. "Witamy Legendę"

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy

Ostatnim, ale i najważniejszym punktem wizyty było spotkanie Trzaskowskiego z mieszkańcami Ursusa w Szkole Podstawowej nr 382 im. Warszawskich Dzieci.

- Byłem w wielu miejscach w Ursusie, spędziłem tu cały dzień, żeby poznać zarówno sukcesy, jak i problemy dzielnicy, najbardziej palące potrzeby jej mieszkańców. Miałem okazję spotkać się i porozmawiać m.in. z dziećmi, młodzieżą i seniorami, ale również nauczycielami czy przedsiębiorcami – mówił Rafał Trzaskowski podczas spotkania.

Prezydent Warszawy zapewnił, że ratusz – we współpracy z władzami dzielnicy – szuka rozwiązań mających na celu zapewnienie mieszkańcom wygodnego i bezpiecznego dojazdu do pracy i szkoły.

- Ursus jest przykładem dzielnicy, w której bardzo szybko rozwijają się inwestycje deweloperskie. Niestety za budową nowych osiedli nie zawsze idą działania związane z infrastrukturą drogową. Rozumiemy oczekiwania i potrzeby mieszkańców, dlatego rozmawiamy z deweloperami i robimy wszystko, żeby poczuli się, przynajmniej w części, do finansowania nowych dróg, chodników czy ścieżek rowerowych. To jeden z naszych priorytetów w tej dzielnicy – mówił prezydent Trzaskowski.

Jak przekazał ratusz, podczas spotkania poruszane były również sprawy związane m.in. z komunikacją publiczną w dzielnicy, potrzebą rozwiązania problemu tzw. wiaduktu bez dojazdu (WD-64), parkowaniem, ścieżkami rowerowymi i dostępem do terenów zielonych. Nie zabrakło również tematów ogólnomiejskich, takich jak np. Strefa Czystego Transportu czy uspokojenie ruchu w strefie Tempo 30.

Zobacz, jak wygląda zabytkowy tramwaj, który jeździł ulicami warszawskiego getta:

Plac podzielił warszawiaków! Drogie drzewa, usuwanie parkingów i chaotyczna organizacja ruchu to dopiero początek!