Szkoła

i

Autor: Pixabay

Rekrutacja uzupełniająca ruszyła. Uczniowie muszą złożyć dokumenty

2022-08-01 13:43

Pierwsza tura rekrutacji do szkół ponadpodstawowych za uczniami. Są jednak tacy, którym nie udało się dostać do wymarzonej szkoły. Dla takich uczniów ruszyła rekrutacja uzupełniająca. Czasu na złożenie dokumentów jest mało.

Uczniowie podstawówki zwiedzali Powązki Wojskowe. Wycieczka z programem Niezapomniani

Druga szansa dla uczniów

Od dziś uczniowie, którzy nie dostali się do wymarzonej szkoły mogą zgłaszać się raz jeszcze. Jeśli zwolniły się miejsca - będzie możliwość dostania się do wymarzonej szkoły.

- Pewna grupa uczniów nie dostała się do naszych szkół. Jest to 2371 uczniów, w tym blisko 1200 uczniów z Warszawy - mówi Katarzyna Pienkowska ze stołecznego Biura Edukacji.

ZOBACZ TAKŻE: Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - RELACJA LIVE

Ważne terminy

Uczniowie biorący udział w rekrutacji uzupełniającej muszą trzymać się terminów.

0d 1 sierpnia br. do 3 sierpnia do godz. 15 kandydaci, którzy chcą przystąpić do rekrutacji uzupełniającej, składają wnioski wraz z kopią świadectwa i kopią zaświadczenia o wynikach egzaminu bezpośrednio w szkołach.

Od 4 sierpnia br. do 8 sierpnia kandydaci, którzy na swojej liście preferencji wybrali oddziały ze sprawdzianami: językowymi/uzdolnień kierunkowych/próbami sprawności fizycznej, przystępują do tych sprawdzianów. Dokładne terminy należy sprawdzić na stronach szkół.

12 sierpnia komisje rekrutacyjne publikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia. Wyniki należy sprawdzić w szkołach.

Od 16 sierpnia do 18 sierpnia kandydaci potwierdzają wolę przyjęcia poprzez złożenie: oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Kandydaci do szkół prowadzących kształcenie zawodowe składają także zaświadczenia lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

19 sierpnia do godz. 14 komisje rekrutacyjne ogłaszają listy przyjętych i nieprzyjętych. Wyniki należy sprawdzić w szkołach.

QUIZ. Jedzenie na literę F

Pytanie 1 z 20
Farfalle to makaron o kształcie