Kamionek

Rozbudowa Fabryki Wedla na ostatniej prostej. Nowy budynek wygląda jak tabliczka czekolady

2024-03-12 13:14

Nad Jeziorem Kamionkowskim kończy się właśnie rozbudowa Fabryki Wedla. Słynny zakład produkcyjny, w okolicy którego zawsze czuć zapach czekolady, zyskał dwa nowe budynki. Uwagę przykuwa szczególnie jeden z nich, gdyż jego fasada przypomina produkt fabryki. Już wkrótce warszawiacy będą mogli skorzystać z tarasu widokowego na jego szczycie.

Rozbudowa fabryki Wedla, która rozpoczęła się w 2022 roku, właśnie dobiega końca. Przy Jeziorze Kamionkowskim wyrosły już dwa nowe budynki. Tym samym ulica Zamoyskiego w Warszawie bardzo się zmieniła. W czasie trwania inwestycji robotnicy przeprowadzili szereg prac. Rozebrali dawne silosy, gdzie niegdyś przechowywano kakao, a także wznieśli budynek z nowymi liniami produkcyjnymi, którego część będzie przeznaczona na cele komercyjne. Powstał również gmach na laboratoria i dział R&D.

Ciekawość mieszkańców wzbudza brązowy budynek, którego fasada może przywoływać na myśl tabliczkę czekolady. Nie będzie on jedynie służył potrzebom fabryki. Na jego budowie skorzystają także mieszkańcy Kamionka. Dach budynku będzie przeznaczony na ogólnodostępny taras, z którego będzie można podziwiać Jezioro Kamionkowskie, a także panoramę stolicy. Ma tam mieścić się również lokal dla miłośników produktów Wedla.

Kiedy otwarcie nowych budynków Fabryki Wedla na Kamionku?

Koszt inwestycji to około 300 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że budowa zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Plany inwestora przewidują, że budynek zostanie oddany do użytku w III kwartale 2024 roku.