Ruszają zbiórki darów dla zwierząt przebywających w schroniskach i przytuliskach. Jak pomagać?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ruszają zbiórki darów dla zwierząt przebywających w schroniskach i przytuliskach. Jak pomagać?

2021-10-27 9:44

2 listopada (wtorek) ruszy akcja „Alert dla zwierząt", czyli zbiórki darów dla zwierząt przebywających w schroniskach i przytuliskach. „Tradycyjnie zbiórkę prowadzimy w czterech lokalizacjach na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie." - informuje Urząd Dzielnicy Ursynów. To jednak nie wszystko. O pomoc proszą również wolontariusze ze schroniska Na Paluchu.

Akcja „Alert dla zwierząt", potrwa do 30 listopada. Urzędnicy zbierać będą: karmę dla psów i kotów dobrej jakości, miski metalowe, obroże i smycze z metalowymi zapięciami (nierozwijane), żwirek oraz środki czystości – płyny, szczotki, ręczniki i mopy.

W środę 27 października rusza również kolejna zbiórka tekstyliów dla warszawskiego schroniska dla bezdomnych psów i kotów. Pomysłodawcą inicjatywy „Zima na Paluchu" jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Zbierane będą koce, kołdry bez pierza, prześcieradła, ręczniki, dywany, wykładziny, szare gazety oraz zabawki dla psów i kotów. Rzeczy będzie można wrzucać do specjalnie oklejonych kontenerów, które ustawi MPO. Pojemniki zlokalizowane będą przy wjazdach do budynków spółki, w pięciu lokalizacjach: Obozowa 43, Tatarska 2/4, Sosnkowskiego 4, Zabraniecka 4 oraz Kampinoska 1.

Cleo i Maryla Rodowicz wyśpiewały nam wszystko!

Quiz. Czy wiesz, w jakiej reklamie wystąpiła ta gwiazda? Większość wymięka przy 5. pytaniu

Pytanie 1 z 10
"Włączone niskie ceny" - tę piosenkę z reklamy Media Expert zna każdy. Śpiewała ją: