Kontrowersje ws. budowy III linii metra

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kontrowersje ws. budowy III linii metra

Są pieniądze na budowę III linii metra! Chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych

2021-03-18 16:45

Będą pieniądze na budowę trzeciej linii metra. Radni zdecydowali na dzisiejszej sesji o wpisaniu do budżetu środków w wysokości prawie 42 mln zł na prace przygotowawcze do budowy praskiego odcinka. Kiedy rusza budowa?

Znajdą się pieniądze na budowę III linii metra. Najwięcej wątpliwości co do tego mieli radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy zastanawiali się nad przyczyną wybrania trasy na Gocław.  - Przypominam chociażby o propozycji pana prezydenta Trzaskowskiego przedłużenia pierwszej inii w kierunku kampusu UKSW, a także na Tarachomin. Co się z tym dzieje? Przypominam o naszych propozycjach - Prawa i Sprawiedliwości - konkretnych przebiegów trzeciej i czwartej linii metra - mówi radny PiS Dariusz Figura.

Czytaj także: Zbyt skomplikowana trasa i za droga inwestycja. Kontrowersje ws. budowy III linii metra

Radni PiS przypominali, że w swojej kampanii prezydent Trzaskowski obiecywał budowę na Gocław, ale linii tramwajowej, a nie metra. Z kontrą do tych słów wyszedł dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego, Maciej Fijałkowski, podnosząc, że trasa metra na Gocław wcale nie jest nowym tematem. - Przecież ten przebieg, czyli ze stacją Stadion przez Dworzec Wschodni, kończąc na Gocławiu - z pewnymi modyfikacjami - to jest przebieg znany od wielu lat. To nie jest zupełnie nowa linia czy korytarz - dodał.

Radni zadecydowali też dzisiaj o przeznaczeniu środków w wysokości 187 mln zł na budowę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę.

- Mamy to! Rada Warszawy przyjęła dziś projekt ws. przesunięcia środków na budowę III linii metra. Dzięki temu lada moment ruszymy z pracami przygotowawczymi. Działamy! - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Myślisz, że znasz stolice afrykańskich krajów?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Angoli jest...
Raport z Anteny 18.03

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!