Sensoryczne zwiedzanie Starówki z Muzeum Warszawy! Wyjątkowy projekt skierowany do niewidomych

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Sensoryczne zwiedzanie Starówki z Muzeum Warszawy! Wyjątkowy projekt skierowany do niewidomych

Sensoryczne zwiedzanie Starówki z Muzeum Warszawy! Wyjątkowy projekt skierowany do niewidomych

2020-12-07 19:40

Osoby niewidome będą mogły "zobaczyć" Starówkę. Muzeum Warszawy rusza z projektem "Stare Miasto na wiele zmysłów". Przygotowano trasę z zabytkami i dekoracjami, a do każdego punktu nagrano audiodeskrypcję.

Oficjalne otwarcie Szpitala Tymczasowego w Siedlcach dla pacjentów covidowych

 "Stare Miasto na wiele zmysłów"

Audiodeskrypcje, spacery wideo czy specjalne materiały dotykowe. Muzeum Warszawy namawia do sensorycznego poznawania zabytków! Właśnie ruszył projekt "Stare Miasto na wiele zmysłów".

Wśród nagrań znajduje się m.in. dokładny opis pomnika Syreny, legenda o Bazyliszku czy słuchowisko o zniszczeniach wojennych.

- Zarówno podczas spaceru po Starówce, jak i z domu, można posłuchać o architekturze Starego Miasta, o tym jak wyglądają fasady budynków, ich dekoracje, jakie to są kolory, kształty i faktury - mówi Marta Galewska z Muzeum Warszawy.

Czytaj także: Do muzeum z własnego domu. Jak odwiedzić cyfrowe Muzeum Warszawy?

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Projekt jest dedykowany osobom z niepełnosprawnościami wzroku, ale nie tylko. Częścią projektu są także wirtualne, filmowe oprowadzania po uliczkach Starego Miasta.

- Jeden z nich to opowieść o warszawskich legendach - to spodoba się młodszym słuchaczom. Pozostałe to oprowadzenie dla dorosłych, m.in. o ulicy Piwnej, jej historii, dekoracjach i mieszkańcach. Oraz o rynku Starego Miasta, detalach architektonicznych - dodaje Galewska.

Czytaj także: Świąteczna iluminacja w Warszawie już odpalona! Zobacz jak wyglądają ozdoby

Muzeum Warszawy planuje także udostępnienie w siedzibie głównej specjalnych materiałów dotykowych o 10 najważniejszych zabytkach Starówki. Szczegóły znajdują się na stronie Muzeum Warszawy.