7 polskich miast objętych siecią 5G

i

Autor: YouTube/PLUSPL, zrzut ekranu

Sieć 5G od 11 maja działa w Warszawie. Wkrótce obejmie całą stolicę i okoliczne miejscowości

2020-05-11 10:19

W Warszawie i sześciu innych miastach od 11 maja działa sieć 5G. Drugim etapem rozwoju ma być objęcie zasięgiem 5G całej Warszawy i okolicznych miejscowości. Sieć uruchomił operator sieci Plus i Cyfrowego Polsatu. Co to oznacza dla mieszkańców stolicy? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Sieć 5G w Warszawie

W poniedziałek 11 maja Plus uruchomił pierwszą w Polsce sieć 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Uruchomiono sieć 100 nadajników, które będą działać w siedmiu polskich miastach:

  • Warszawie,
  • Gdańsku,
  • Katowicach,
  • Łodzi,
  • Poznaniu,
  • Szczecinie,
  • Wrocławiu.

5G chce objąć całą Warszawę i okolice

Jak informuje Plus, kolejnym etapem rozwoju, będzie objęcie 5G całej Warszawy i okolicznych miejscowości, gdzie powstanie ponad 600 dodatkowych stacji 5G.

- Dzięki temu sieć najnowszej generacji obejmie swoim zasięgiem ponad 3 miliony mieszkańców 7 miast i aglomeracji warszawskiej. Do końca roku powstanie duża część z zaplanowanych dodatkowych 600 stacji dla Warszawy i aglomeracji, a całość powinna zostać zakończona w pierwszych miesiącach przyszłego roku - informuje dostawca.

Sonda
Czy wierzysz, że sieć 5G ma związek z koronawirusem?

Kto może korzystać z technologii 5G?

Od 11 maja wraz z wdrożeniem komercyjnej sieci 5G w Plusie, będą mogli z niej korzystać wszyscy klienci ofert abonamentowych sieci Plus i Cyfrowego Polsatu mieszkający w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji 5G i posiadają sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

Czy 5G odpowiada za pojawienie się i rozprzestrzenianie koronawirusa?

W przestrzeni internetowej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji dotyczących sieci 5G i jej szkodliwości na ludzkie zdrowie. Pojawiły się wątpliwości, czy sieć 5G na pewno jest bezpieczna. Niektórzy twierdzą, że maszty 5G emitują szkodliwe promieniowanie i przez to odpowiadają za rozprzestrzenianie się koronawirusa. To nieprawda. Wątpliwości w tej sprawie wyjaśnił prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.

COŚ DOBREGO #21