Stacja kolejowa Warszawa Powiśle

i

Autor: Wikimedia Commons / Travelarz

Śmiertelny wypadek na Powiślu. Pociągi spóźnione w obu kierunkach

2022-10-04 15:34

W pobliżu stacji kolejowej na Powiślu doszło we wtorek 4 października do śmiertelnego wypadku. Człowiek wpadł pod pociąg Kolei Mazowiecki jadący w stronę centrum Warszawy. Jak informują przewoźnicy, opóźnienia sięgają 45 minut.

Do tragedii doszło w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Powiśle około godz. 13:00. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, pod pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Góra Kalwaria wtargnęła osoba postronna. Zginęła na miejscu. Na miejscu pracują specjalne służby i komisja, która ustali okoliczności zdarzenia.

Śmiertelny wypadek na Powiślu

"Z powodu wypadku z udziałem człowieka w pobliżu przystanku Warszawa Powiśle na podmiejskiej linii średnicowej występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników" - informuje Szybka Kolej Miejska.

Składy w kierunku Warszawy Wschodniej kursują przez Warszawę Centralną. Składy w kierunku Warszawy Zachodniej kursują linią podmiejską przez Warszawę Śródmieście i odprawiane są z peronów nr 2. Przewoźnicy Koleje Mazowieckie i PKP Intercity wprowadzili wzajemne honorowanie biletów. Komunikaty o zmianach w podroży podawane są na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów. Zmiany można śledzić także na stronie i w aplikacji Portal Pasażera.

Niedoróbki na nowych stacjach metra w Warszawie. Niedziałające windy i ruchomy chodnik