SPIS POWSZECHNY 2021 - dzień otwarty w warszawskich urzędach [DATA]

2021-06-10 8:51

W Polsce trwa spis powszechny. Dokonujemy go za pośrednictwem Internetu w zaciszu własnych domów. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w spisie w ten sposób, mogą poczekać na dzień otwarty, podczas którego samospisu dokonuje się w urzędzie. Warszawa planuje zorganizować taki dzień w weekend.

Spis powszechny 2021 w Warszawie - kiedy jest dzień otwarty?

Spis powszechny 2021 - w sobotę, 11 czerwca, w 18 punktach w całej Warszawie, można dokonać samospisu w ramach trwającego spisu powszechnego. W tym dniu Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą obsługiwać osoby, które do tej pory nie miały takiej możliwości. Mieszkańcy i mieszkanki stolicy mogą przyjść w najbliższą sobotę w godz. 9-13 do dzielnicowych Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich, aby się spisać. W tym dniu w delegaturach będą pracownicy, którzy pomogą każdemu w samospisie. Urząd przypomina też, że osoby, które nie mają możliwości dokonania samospisu, mogą skorzystać z wywiadu przeprowadzonego bezpośrednio lub telefonicznie przez rachmistrza. Informacje na ten temat dostępne są pod numerem 22 279 99 99. Lista punktów, w których w sobotę będzie dzień otwarty jest na stronie stołecznego magistratu.

Wisłostrada się zapadła. Wielka dziura sparaliżowała Warszawę

Spis powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września. Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

Spis jest realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego (CAWI) oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (CATI) oraz metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI). Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego. Dokładna lista pytań dostępna jest w dedykowanej zakładce na stronie spis.gov.pl.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!