Narodowy Spis Powszechny rozpoczął się 1 kwietnia! Udział w nim jest obowiązkowy, ale nie wszyscy o tym pamiętają. Dlatego w centrum stolicy pojawił się wyjątkowy mural. Ma charakter informacyjny i przedstawia w formie obrazkowej najważniejsze fakty:
- udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy,
- spisu można dokonać poprzez stronę spis.gov.pl,
- a gdy dostęp do internetu jest ograniczony, spisać się można w każdym urzędzie dzielnicy.
Narodowy Spis Powszechny: Jak powstał mural?
Malowanie muralu trwało 6 dni i brało w nim udział dziesięcioro artystów-malarzy, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Murale są malowane ręcznie przy użyciu farb wodnych akrylowych. Do namalowania tego muralu zużyto ok. 50 litrów farby. Mural w tym miejscu będzie do końca kwietnia.
Narodowy Spis Powszechny: Najważniejsze informacje
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest przeprowadzany co 10 lat. Ostatni spis odbył się w 2011 roku. Tegoroczny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września.
Spis Powszechny dostarcza urzędom statystycznym szczegółowych informacji o liczbie ludności i jej rozmieszczeniu, strukturze demograficznej i zawodowej, sytuacji ekonomicznej i społecznej gospodarstw domowych wraz z informacją o ich warunkach mieszkaniowych.
Czytaj także: PUNKTY SAMOSPISOWE w Warszawie - gdzie wziąć udział w Spisie Powszechnym? [ADRESY]
Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy: Dla kogo?
Obowiązkiem spisowym są objęte:
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach nie będących mieszkaniami na terenie Polski,
- osoby fizyczne nie mające miejsca zamieszkania.
- Obowiązkowi spisowemu podlegają również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.
Narodowy Spis Powszechny: Jak się spisać?
Spisać możemy się na kilka sposobów:
- przez internet,
- telefonicznie,
- bezpośrednio.
Najbezpieczniejsze i najszybsze jest skorzystanie z aplikacji spisowej na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego. Osoby, które nie mają w domu komputera i internetu, mogą zgłosić się do urzędu dzielnicy i skorzystać z punktu do samospisu internetowego. Przez infolinię 22 279 99 99 można spisać się telefonicznie.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadza Główny Urząd Statystyczny.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!