Pożar

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Pożar

Spłonął magazyn zbożowy w Mazowieckiem. W środku około 500 ton zboża

2024-06-24 19:37

Spłonął prywatny magazyn zboża w miejscowości Gozdowo pod Sierpcem (woj. mazowieckie). Zawalił się także dach budynku. Wewnątrz znajdowało się około 500 ton ziarna. Trwa dogaszanie pożaru. W akcji brało udział 21 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie pożaru magazynu zboża w miejscowości Gozdowo wpłynęło w poniedziałek. Do akcji gaszenia ognia skierowano łącznie 100 strażaków, w tym także ochotników - poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu bryg. Waldemar Goczyński.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że pożar obejmował praktycznie cały budynek murowany, parterowy o wymiarach 75 metrów na 25 metrów, o drewnianej konstrukcji dachu, krytego blachą.

Gozdowo. Pożar magazynu zboża

- Wewnątrz znajdowało się około 500 ton ziaren zboża i ładowarka. Wszystko uległo spaleniu. Na skutek pożaru niemal całkowitemu zawaleniu uległ dach budynku - powiedział bryg. Goczyński. Dodał, iż ogień jako pierwszy zauważył operator ładowarki pracujący w magazynie.

Rzecznik sierpeckiej straży straży pożarnej podkreślił jednocześnie, że obecnie na pogorzelisku trwa dogaszanie zarzewi ognia z użyciem ciężkiego sprzętu. - Nie ma na chwilę obecną zgłoszeń o poszkodowanych - zaznaczył.

W trakcie pożaru magazynu zbożowego w Gozdowie słup dymu widoczny był z odległości kilku kilometrów.

Tak wygląda Marywilska 44 dwa miesiące po wielkim pożarze, który strawił większość kompleksu handlowego