Z Warszawy

Stara warszawska kamienica, w środku prawdziwe skarby. "Praga nieustannie zaskakuje"

2024-06-13 14:39

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków pokazał w mediach społecznościowych wyjątkowe relikty dekoracji malarskich, znajdujące się w jednej ze stołecznych kamienic. "Praga nieustannie zaskakuje" - podkreślił we wpisie. Zobaczcie zdjęcia.

Spis treści

  1. Wyjątkowe skarby w praskiej kamienicy
  2. Odkrycia w Warszawie

Wyjątkowe skarby w praskiej kamienicy

W poście z 27 maja Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków pokazał relikty dekoracji malarskich wewnątrz praskiej kamienicy przy ul. Okrzei 30. Zidentyfikował je pracownik, który udał się na oględziny budynku.

"Co ciekawsze, mogą być one związane z funkcjonującym w budynku żydowskim domem modlitwy lub może nawet z mieszkaniem samego rabina Pragi Jakuba Zylbersztejna, który przebywał pod tym adresem w okresie międzywojennym" - dodał Konserwator.

Warto zaznaczyć, że warszawiacy już wkrótce powinni dowiedzieć się nieco więcej o tym odnalezionym skarbie. We wpisie zapowiedziano bowiem dalsze informowanie o wszelkich dotyczących go ustaleniach.

Odkrycia w Warszawie

W Warszawie coraz częściej dochodzi do kolejnych interesujących odkryć, głównie ze względu na prowadzone w mieście przebudowy i remonty. Niedawno informowaliśmy o wystawie "W drodze na Plac", którą można oglądać pod Pałacem Kultury i Nauki do 9 czerwca. Wyeksponowano na niej znaleziska spod rozkopanego placu Defilad - m.in. stare monety, opakowania po perfumach, kosmetykach i lekach czy kolekcję guzików.

Czytaj więcej: Niezwykłe odkrycia pod placem Defilad. Teraz można je oglądać na wystawie

Pałac Krasińskich otwarty dla wszystkich. Skarby w centrum Warszawy