Staruszek stracił 15 tys. złotych! Oszust oferował mu dotację z UE na pochówek

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Staruszek stracił 15 tys. złotych! Oszust oferował mu dotację z UE na pochówek

2022-03-18 12:24

Chciał dostać dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej na pochówek, padł ofiarą oszusta. 82-latek z Żuromina (Mazowieckie) stracił 15 tys. zł - poinformował w piątek rzecznik miejscowej policji asp. Tomasz Łopiński.

W poniedziałek do żuromińskiej komendy policji zgłosił się oszukany przez nieznaną osobę 82-letni mieszkaniec Żuromina. Emeryt poinformował mundurowych, że rano do jego mieszkania przyszedł mężczyzna, który podawał się za urzędnika. Oszust przedstawił seniorowi rzekomo nowy, bardzo korzystny projekt unijny.

"Miał być on skierowany do osób starszych posiadających oszczędności nie mniejsze niż 10 tys. złotych; dzięki dofinasowaniu z UE kwota ta miała zostać podwojona i przeznaczona na pochówek właściciela gotówki" – przekazał rzecznik.

Zainteresowany ofertą 82-latek dał się wciągnąć w rozmowę i pokazał nieznanemu mężczyźnie zgromadzone oszczędności. Podczas sporządzania fałszywej dokumentacji senior na chwilę pozostawił rzekomego urzędnika samego. Mężczyzna, wykorzystując chwilę nieuwagi seniora, zabrał 15 tys. zł i szybko wyszedł.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i często nazbyt ufne, policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach osobistych lub telefonicznych z nieznajomymi, zwłaszcza w sprawach dotyczących kwestii finansowych.

Rozmaryn - właściwości. Dlaczego warto używać rozmarynu?

QUIZ: Co oznaczają te symbole na metkach ubrań?

Pytanie 1 z 12
Jeżeli na metce znajduje się taki symbol, oznacza, że ubranie należy prać:
QUIZ - co oznaczają te symbole na metkach ubrań?