Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - ile osób przyszło na otwarcie?
Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie została oficjalnie otwarta 25 października. Warto zaznaczyć, że piątkowa uroczystość była jednak jedynie niewielką częścią festiwalu inaugurującego pracę instytucji. Do niedzieli, 10 listopada odbędzie się ponad 100 specjalnie przygotowanych wydarzeń - spacerów, koncertów, spotkań, wykładów, warsztatów, performansów czy pokazów filmowych. Wszystkie atrakcje w ramach dni otwarcia są nieodpłatne.
Już po kilku dniach działania MSN w nowej przestrzeni przyszedł czas na pierwsze podsumowania. Jak poinformował w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, mieszkańcy stolicy i goście wyjątkowo chętnie odwiedzali budynek przy Marszałkowskiej. Tylko w pierwszy weekend do muzeum wybrało się blisko 50 tys. osób.
Co czeka na zwiedzających Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie?
Obecnie na odwiedzających czekają w muzeum trzy wystawy. Do tego trwa bogaty program wydarzeń kulturalnych, który zakończy się dopiero 10 listopada.
- Pracujemy bardzo intensywnie, przez najbliższe dwa tygodnie każdego dnia w muzeum coś się dzieje. Każdego dnia z wyjątkiem poniedziałków, będziemy też zamknięci 1 listopada. Natomiast budynek będzie pracował cały czas, a my będziemy wyłączać galerie górne, w których będziemy instalować sztukę i przygotowywać się do wystawy otwarcia. Nie znaczy to jednak, że muzeum nie będzie działać. Muzeum działa, [...] audytorium na parterze działa i codziennie będziemy realizować tam różnego rodzaju wydarzenia. [...] Otworzyliśmy księgarnię, niebawem w pełnym wymiarze otworzy się nasze bistro, a w listopadzie uruchamiamy także nasze kino z pełnowymiarowym, filmowym programem - zapowiedziała w rozmowie z reporterem Radia ESKA Marta Bartkowska z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Jak dodała, "biletów do muzeum przez najbliższe dwa tygodnie nie ma". - Kino będzie biletowane, jak każde kino. [...] Jeżeli chodzi o muzeum, do momentu otwarcia wystawy kolekcji w lutym 2025 r. jest otwarte i bezpłatne - zaznaczyła.
Współpraca: Mateusz Gołębiewski