Święto Placu Hallera 2024 - kiedy się odbędzie? Atrakcje, program
Tegoroczne obchody Święta Placu Hallera zaplanowano na sobotę, 7 września. Jak przekazał praski ratusz, "dzień rozpocznie Festiwal Organizacji Pozarządowych, a potem porwą do tańca rytmy starych szlagierów, polskich przebojów i wydarzenie zakończy się potańcówką".
Zaprezentowany przez urzędników harmonogram wydarzenia jest naprawdę bogaty w atrakcje, również te dla najmłodszych. Impreza potrwa aż do godzin wieczornych. Poniżej prezentujemy program, udostępniony przez organizatorów:
- godz. 14:00 - pokaz iluzjonisty;
- godz. 14:30 - koncert Czessband i Cała Praga Śpiewa;
- godz. 15:30 - pokaz iluzjonisty;
- godz. 16:00 - koncert Wieży Bajzel;
- godz. 17:00 - pokaz sportowych umiejętności Axel UKS Jagiellonka;
- godz. 17:30 - koncert Your Melody;
- godz. 18:30 - koncert zespołu Perfekcyjne Przeboje z repertuarem zespołu Perfect;
- godz. 19:30 - potańcówka z Maciejową Kapelą.
Historia placu Hallera w Warszawie
Plac Hallera został wytyczony w latach 50. XX w. Jak przypomniał praski ratusz, umiejscowione wokół niego budynki mieszkalne miały być przeznaczone dla pracowników Fabryki Samochodów Osobowych.
- Budynki wyróżniały się, w momencie budowy, znaczną nowoczesnością. Posiadały chociażby centralne ogrzewanie czy sieci telefoniczne i radiowe. Planując osiedle, pomyślano też o wielu lokalach usługowych dla wygody mieszkańców. Plac Hallera, dawniej Juliana Leńskiego, to oś osiedla, która uwydatnia tylko monumentalność i spójność zabudowy, co podkreślone jest budynkami z dwoma dodatkowymi piętrami na kolumnach od strony ulicy Jagiellońskiej. W latach 60. okolice placu Hallera charakteryzowały się świecącymi nocą neonami - przekazali urzędnicy.
Obecnie na placu znajduje się zielony skwer, na którym mogą odpoczywać okoliczni mieszkańcy. W 2018 r. pojawiła się na nim tężnia solankowa, otoczona ławkami. W jej okolicach w weekendy odbywają się często m.in. zajęcia jogi.
Święto ulicy Stalowej 2024 - zobacz zdjęcia: