Szpital MSWiA na Narodowym pełny

i

Autor: materiały prasowe Szpital MSWiA na Narodowym pełny

Szpital na Narodowym się wypełnił! Działa od 25. listopada

2021-11-29 16:05

100 łóżek w placówce MSWiA na Narodowym jest zajętych. To wszystkie miejsca, które przygotowano do tej pory dla pacjentów covidowych. Ten szpital mógłby przyjąć 400 pacjentów, odciążyć szpitale i SOR-y, ale tak nie jest - mówi nam przewodniczący komisji zdrowia w Sejmiku Mazowsza.

Jak prawidłowo wspierać odporność małego dziecka dietą?

Placówka na Narodowym się wypełniła!

W szpitalu Narodowym w Warszawie wszystkie łóżka są już zajęte! Placówka MSWiA wypełniła się w cztery dni po otwarciu (działalność wznowiła 25. listopada). Tak wynika z danych o dostępności miejsc w szpitalach. Raporty przygotowują wszystkie placówki przyjmujące pacjentów covidowych. - Te 100 łóżek w szpitalu na Narodowym zostało zapełnionych. Czekamy na zwiększenie liczby dostępnych miejsc, bo potrzeby rosną. To mogłoby odciążyć SOR-ry, izby przyjęć w szpitalach i czas interwencji karetek z pacjentem - mówi dyrektor warszawskiego pogotowia Karol Bielski. - Ten szpital ma dużo większy potencjał niż te 100 przygotowanych łóżek. Ma przyjmować co najmniej 400 pacjentów, a tak nie jest. To musi się zmienić - mówi przewodniczący komisji zdrowia Sejmiku Mazowsza Krzysztof Strzałkowski.

W tym samym czasie we wszystkich warszawskich szpitalach w sumie przybywa ponad 700 pacjentów z koronawirusem. Wolnych zostało zaledwie kilkadziesiąt miejsc. - Sytuacja jest krytyczna. Apelujemy o szczepienia - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza. W największym covidowym szpitalu tymczasowym w Warszawie - szpitalu Południowym - zajętych jest 280 z niemal 300 łóżek.

Czytaj także: Blokował karetkę jadąc pod prąd! "K..., facet, ludzie umierają przez ciebie" [WIDEO]

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy