Szpital Narodowy vs. Szpital Wolski
Liczba nowych zakażonych Covid-19 ustabilizowała się na stałym, niestety bardzo wysokim poziomie, oscylującym wokół 20 tys. przypadków dziennie. Oznacza to pełne ręce pracy dla personelu medycznego i warszawskich placówek medycznych, których sytuacja w związku z pandemią jest coraz gorsza. – Niestety, kiedy przyjrzymy się danym, to dojdziemy do smutnego wniosku, że w walce z pandemią są równi i równiejsi – mówi Urszula Kęcik-Staniszewska, radna dzielnicy Wola. – Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej jest traktowany przez NFZ zdecydowanie gorzej niż, np. tymczasowy szpital zlokalizowany na Stadionie Narodowym, co wolska placówka odczuwa finansowo – dodaje radna Urszula Kęcik-Sta-niszewska.
Czytaj także: Szpital Południowy: Kiedy przyjmie pierwszych pacjentów? Znamy datę otwarcia
Ile zarabiają lekarze?
Nieco ponad 100 złotych dziennie więcej zarabiają lekarze na narodowym niż Ci z "covidowego" miejskiego Szpitala Wolskiego w Warszawie - wyliczyli radni. W skali miesiąca różnica ta może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. - Jeśli chodzi o stawki przyjmowania pacjentów, którzy muszą być pod respiratorem - różnica sięga nawet 3 tys. złotych dziennie na korzyść placówki na Narodowym - piszą radni w apelu do Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Placówka na Stadionie Narodowym podlega pod szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nic mi nie wiadomo na temat nierównych zarobków. Z tego co wiem, są podobne - odpowiada na zarzuty radnych rzecznik NFZ Andrzej Troszczyński.