zdjęcia

Jak sztuczna inteligencja widzi mieszkańców warszawskich dzielnic? Uwagę przykuwa Praga, Ursus i Żoliborz

2024-05-21 15:16

Dwa miliony mieszkańców, 18 dzielnic - jedno, choć bardzo zróżnicowane miasto. Zapytaliśmy sztuczną inteligencję, jak wyobraża sobie mieszkańców Bielan, Żoliborza, Śródmieścia czy Rembertowa. Wygenerowane obrazy zaskakują kreatywnością, dokładnością i realizmem. Zobaczcie w naszej galerii, jak według AI wyglądają typowe mieszkanki i mieszkańcy warszawskich dzielnic.

Czy mieszkańcy Warszawy mają jakieś wspólne cechy? Na pewno są dumni ze swojego miasta, co widać choćby co roku 1 sierpnia. Biorąc pod uwagę codzienny pośpiech, korki i tłumy w komunikacji można stwierdzić, że są pracowici i zabiegani. Gdyby zapytać o zdanie osoby spoza stolicy, pewnie do tej listy należałoby dopisać pewność siebie, a także styl jazdy samochodem - dynamiczny, czy czasem wręcz niebezpieczny.

Sztuczna inteligencja wygenerowała wizerunki mieszkańców warszawskich dzielnic

Pewne cechy można by przypisać także mieszkańcom poszczególnych dzielnic, i tak np. Białołęka - przyjezdni, Wilanów - milionerzy, itd. O wiele trudniejsze, a tak naprawdę niemożliwe, byłoby opisanie cech wyglądu zewnętrznego mieszkańców. Nam się to jednak udało - z pomocą sztucznej inteligencji, która wygenerowała "zdjęcia" mieszkanek i mieszkańców wszystkich 18 dzielnic.

Wygenerowane obrazy zaskakują kreatywnością, dokładnością i realizmem, niektóre wizerunki mogą wywołać uśmiech. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak według AI i narzędzia DALLE-3 wyglądają typowe mieszkanki i mieszkańcy warszawskich dzielnic. 

Sztuczna inteligencja i biznes - partnerstwo czy zagrożenie?
Listen on Spreaker.