Tesle w Warszawie jako taksówki Bolt

i

Autor: mat. prasowe Tesle w Warszawie jako taksówki Bolt

zdjęcia

Takich taksówek jeszcze w Warszawie nie było. Każdy może zamówić zieloną Teslę

2024-05-15 14:27

Eternis, największy partner aplikacyjny w Polsce, i jeden z wiodących partnerów w Europie, rozliczający kurierów i kierowców, wprowadził do swojej floty elektryczne samochody Tesla. W ramach współpracy z Bolt, na ulice Warszawy wyjechały Tesle model Y w charakterystycznym zielonym kolorze. Można już je zamawiać.

Tesle jako taksówki w Warszawie

Na początek wprowadzone zostanie dziesięć elektrycznych samochodów marki Tesla model Y, a następnie flota tych pojazdów będzie stopniowo zwiększana przez Eternis. Tym samym firma, w ramach swojej misji transformacji rynku transportu w Polsce, kontynuuje rozwój floty, kładąc szczególny nacisk na ewolucję zielonych miast, zero-emisyjność i komfort podróży.

- Rosną wymagania pasażerów, oczekiwania społeczne i środowiskowe. Dlatego rozwijamy flotę taxi, która jest oparta o elektromobilność i zero-emisyjność - mówi Krzysztof Kowalski, CEO Eternis. - Jesteśmy pionierami na rynku i wyznaczamy trendy podróżowania, które mają być doświadczeniem dla pasażerów. Chcemy, aby pojazdy i kierowcy odzwierciedlali najwyższe standardy usług, zaś użytkownicy podczas podróży mogli się zrelaksować i odpocząć. Razem z Bolt rozwijamy flotę taxi opartą o Tesle model Y, gdyż dostarczy ona pasażerom pozytywnych doświadczeń na najwyższym poziomie. Ten samochód jest bardzo wygodny, przestronny, ma wielki panoramiczny dach, zaś podróż nim jest dużo przyjemniejsza niż zwykłą taksówką. Całość w oczach pasażera tworzy doświadczenie nowoczesnego miasta - stwierdza.

Jako pierwsi, z przejazdów Teslą mogą skorzystać użytkownicy Bolt w Warszawie. Wystarczy zamówić przejazd w nowej kategorii "Tesla", dostępnej w aplikacji Bolt.

Wprowadzenie nowych pojazdów elektrycznych to strategiczny kierunek rozwoju Eternis i gwarancja przyszłości miejskiego transportu w zero-emisyjnych, nowoczesnych pojazdach elektrycznych oraz miast, przyjaznych dla mieszkańców, w których jest ciszej i bardziej zielono, podkreślono w komunikacie prasowym.

- W Unii Europejskiej emisje CO2 z samochodów osobowych stanowią ponad 50 proc. wszystkich emisji generowanych przez transport. W Bolt wierzymy, że rozwiązania transportu współdzielonego mogą pomóc miastom zmierzać w stronę elektryfikacji transportu osobowego i jednocześnie zmniejszyć zależność mieszkańców od ich prywatnych samochodów - dodaje Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

- Staramy się działać zgodnie z naszą wizji przyszłości, w której ludzie nie potrzebują posiadać samochodu na własność, by móc przemieszczać się z punktu A do punktu B, zaś miasta powinny być przyjazne mieszkańcom, zielone i ciche. Przyszłość miast to zero-emisyjne floty taxi, takie jak Tesle model Y Eternis, we współpracy z Bolt - podsumowuje Krzysztof Kowalski, CEO Eternis.

Kierowcy stoją w gigantycznych korkach! Warszawa dogadała się z PKP