Warszawa

i

Autor: Canva

w warszawie

Teatr Studio organizuje akcję "Płać, ile możesz". Kto może skorzystać z wyjątkowej oferty na spektakle?

2024-03-18 15:38

Teatr Studio to świetne miejsce na mapie Warszawy, w którym można doświadczyć innego wymiaru kultury. Teraz placówka chce ograniczyć bariery dostępności i oferuje specjalną pulę biletów dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kosztowne wyjścia do teatru.

Teatr Studio wychodzi naprzeciwko potrzebom osób, które kochają teatr, ale ze względów finansowych, nie mogą sobie pozwolić na kupno biletów. W trwającym sezonie 2023/24 jest dostępna pula biletów, którą można kupić za taką kwotą, na jaką zainteresowany może sobie pozwolić. Określono jedynie minimalną stawkę za jeden bilet, która wynosi 15 zł.

Na czym polega akcja "Płać, ile możesz"

Przy zakupie biletu online, wybierz zaproponowaną cenę biletu, jaką możesz zapłacić, a następnie dokonaj płatności. Najniższa możliwa kwota na wybrane spektakle wynosi 15 złotych. Akcja dotyczy tylko biletów sprzedawanych on-line.

Oferta dotyczy większości spektakli, oprócz premier i wydarzeń specjalnych. To świetna okazja, aby zobaczyć spektakle Teatru Studio i zapoznać się z ich niepowtarzalną twórczością.

Historia Teatru Studio

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie powstał w 1972 roku, dzięki inicjatywie Józefa Szajnego. W kolejnych latach stanowisko dyrektora zajmowali kolejno: Jerzy Grzegorzewski, Zbigniew Brzoza, Roman Osadnik. W 2012 roku kierownictwo artystyczne przejęła Agnieszka Glińska, która zadbała o odświeżenie wizerunku i repertuaru. W ofercie zaczęły pojawiać się propozycje klasyczne i współczesne, projekty dla dzieci i młodzieży, cykle spotkań, wystawy, wykłady otwarte. Obecną dyrektorką jest Natalia Korczakowska, która pełni tę funkcję od 2016 roku.

O aktualnej misji i charakterystyce Teatru Studio możemy przeczytać na ich oficjalnej stronie: "STUDIO teatrgaleria to pracownia artystyczna, miejsce twórczych poszukiwań prowadzonych przez artystów różnych dziedzin sztuki. W nawiązaniu do swojej awangardowej tradycji, z Witkacym jako patronem, Studio jest przestrzenią wolnej wypowiedzi, w której przenikają się różne dyscypliny: teatr, sztuki wizualne, muzyka, film, taniec (...). Studio tworzy MIEJSCE, w którym można myśleć inaczej o rzeczywistości, bo chce tę rzeczywistość zmieniać. Punktem wyjścia jest dla nas pytanie o przyszłość teatru artystycznego w Polsce i w Europie, a konkretnie o to, w jaki sposób może on bronić swojej pozycji w obecnej sytuacji społecznej, ekonomicznej i politycznej".

Harde - Zbrodnia w operze