Kebab

i

Autor: MoiraKaram/ Pixabay Kebab

jedzenie

To był najpopularniejszy kebab w Warszawie. Nagle zamknięto lokale, ale pojawiła się nadzieja

2024-07-14 12:17

Świetna jakość, przystępne ceny, promocje dla studentów i oryginalny wystrój. W powszechnej opinii Amrit był najlepszym kebabem w Warszawie, o czym świadczyły długie kolejki do lokali rozsianych po całym mieście, choćby na placu Wilsona. Nagle większość lokali zamknięto, te, które pozostały, działają pod nową marką Amrit Joy. Pojawiła się jednak zapowiedź otwarcia nowych restauracji w Warszawie.

Amrit Kebab, historia

Amrit Kebab powstał w 2007 roku. "Marka została stworzona przez Polkę oczarowaną magią orientu, którą postanowiła odtworzyć w Warszawie" - czytamy na amrit.pl. Sieć szybko odniosła sukces, do lokali w całym mieście (także w galeriach handlowych) ustawiały się długie kolejki, klienci docenili jakość dań i wystrój restauracji. Firma zatrudniała ok. 100 osób, osiągając roczne obroty rzędu 25 mln zł. Dynamiczny rozwój przerwała pandemia i lockdown. - To wstyd i hańba. Jak można zostawić przedsiębiorców w takim kanale? 13 lat budowałam firmę, płaciłam podatki, ZUS. Przyszła epidemia i rząd powiedział brutalnie: "radź sobie sama". Bo to, co proponuje firmom, to nie tarcza, ale gwóźdź do trumny – mówiła w kwietniu 2020 roku Justyna Sypka, właścicielka sieci restauracji Amrit Oriental Food, cytowana przez mycompanypolska.pl.

Koniec Amrita, zamknięto lokale. Ale sieć się odradza

Amrit musiał zamknąć większość lokali i zwolnić pracowników. Ale powoli się odradza. Dziś pod marką Amrit JOY (skrót od imion właścicielki oraz jej dwóch synów - Justyna, Olivier, Yaser; ale także nawiązanie do zabawy, radości) działają trzy lokale w Polsce - w Warszawie dwa lokale – ul. Kondratowicza 27/U7 oraz Dzielna 64 i w Katowicach – Kochanowskiego 2. "Już wkrótce będziecie mogli nas spotkać w innych dzielnicach stolicy" - zapowiedziano.

Gdzie zjeść najlepszy kebab w Warszawie? Sprawdź ranking

Mielno POŻERA pieniądze! KEBAB nad morzem 34 złote! Bez DZIADOWANIA!| Komentery