Posiłki Kryzysowe Lockdown II
Pierwsza edycja akcji rozpoczęła się na początku pandemii. Posiłki otrzymywało wtedy około 160 osób. - W tej chwili już zostało nam środków tylko dla 50 osób i tylko wtorek, czwartek i sobota wywozimy te obiady. Za dwa tygodnie pewnie te środki już zupełnie się skończą - mówi prezes zarządu fundacji, Anna Bocheńska-Wiatr.
Czytaj także: Przebiegnie maraton, by zebrać pieniądze dla bezdomnych! Dołącz do zbiórki
W przygotowywaniu posiłków pomagają m.in. osoby niewidome czy niedowidzące, które do tej pory pracowały w restauracji Different. - Teraz robimy kopytka, one będą wykorzystane właśnie na te kryzysowe posiłki. Czyli trafią do osób, które przez pandemię znalazły się w trudnej sytuacji. No i dzielimy się naszą pracą właśnie z tymi osobami - mówi Beata, kelnerka z restauracji Different.
Catering dietetyczny, Fabryka Dobroci i restauracja
Posiłki kryzysowe to zaledwie jeden z projektów prowadzonych przez Fundację Pomocy Rodzinie "Człowiek w Potrzebie". Oprócz tego działają m.in.:
- Different - restauracja w ciemności, jedyna w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów. Jest to unikatowe przedsiębiorstwo ekonomii społecznej, którego celem jest generowanie zysków na cele charytatywne. To 21 miejsc pracy, w tym 17 dla osób niepełnosprawnych, które nigdzie indziej szybko pracy nie znajdą. Całości zysków restauracji jest przeznaczana na cele statutowe fundacji.
- Be|different - diety pudełkowe w całej Polsce. Zysk ze sprzedaży w całości trafia na konto fundacji,
- Manufaktura dobroci – produkowane przez fundacje powidła i tłoczone soki z ekologicznych owoców.
Wymienione wyżej projekty pomagają zapewnić fundusze na działania Fundacji Pomocy Rodzinie "Człowiek w Potrzebie" - w tej chwili głównym projektem organizacji są posiłki kryzysowe.
Wspieramy Warszawskie Miejscówki!
Radio ESKA wspiera lokalne miejscówki. W ten sposób chcemy pomóc ulubionym kawiarniom, fabrykom czy rzemieślnikom, którzy przez pandemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać na redakcja@eska.pl! >>TUTAJ<< znajdziesz miejsca, o których już mówiliśmy!