Z Warszawy

To najpiękniejszy park w Warszawie. Mieszkańcy sami wskazali zwycięzcę rankingu

Który park w Warszawie jest najpiękniejszy? Wspólnie odpowiedzieliśmy na to pytanie w ramach zorganizowanego na naszej stronie głosowania. Dzięki setkom zgromadzonych głosów stworzyliśmy nowy ranking, który może stanowić ciekawą podpowiedź dla mieszkańców i turystów poszukujących tras spacerowych po mieście.

Najładniejszy park w Warszawie - ranking

W wielkim głosowaniu, które zakończyło się w piątek, 4 października, można było wybierać spośród 20 parków, rozsianych po całym mieście. Łącznie oddaliście ponad 350 głosów, dzięki którym powstał nowy ranking zielonych terenów w stolicy.

Pierwsze miejsce zajął Park Skaryszewski na Pradze-Południe, który zdobył łącznie 142 głosy. Drugie miejsce przypadło Ogrodom Łazienek Królewskich (55 głosów), a trzecie - Parkowi Bródnowskiemu (35 głosów).

W pierwszej dziesiątce, poza wymienionymi, znalazły się również: Park Szczęśliwicki (28 głosów), Park Moczydło (19 głosów), Pole Mokotowskie (10 głosów), Park Praski (dziewięć głosów), Ogród w Wilanowie (dziewięć głosów), Ogród Saski (osiem głosów), Park Czechowicki (osiem głosów).

Serdecznie dziękujemy za wszystkie Wasze głosy!

Czytaj również: Oto najlepszy plac zabaw w Warszawie! Tam dzieci mogą się bawić bez końca

Park Skaryszewski w Warszawie

Park Skaryszewski im. I. J. Paderewskiego jest nie tylko najpiękniejszym, ale również jednym z największych tego rodzaju miejsc w Warszawie. Jego historia w dzisiejszej formie sięga początku XX w. Założono w nim wówczas stawy oraz urozmaicono całą przestrzeń. Z biegiem lat w parku przybywało kolejnych nasadzeń, zbudowano również budynki administracyjne oraz place zabaw dla dzieci.

"Program parku został również wzbogacony o urządzenia sportowe, powstały pływalnie nad Jeziorem Kamionkowskim, przystań wioślarska, pierwsze miejskie boisko sportowe oraz korty tenisowe. Z inicjatywy Leona Danielewicza, Dyrektora Wydziału Ogrodniczego Zarządu Miejskiego Warszawy na terenie parku wybudowano kawiarnię, wodospad oraz założono różankę i ogród daliowy" - czytamy na stronie warszawskiego ratusza.

Niestety, w czasie II wojny światowej teren uległ poważnym zniszczeniom - wycięto w nim drzewa, zlikwidowano wiele miejsc aktywności. Już po wojnie park przeszedł renowację, a w 1973 r. został wpisany do rejestru zabytków. Od tamtej pory miejsce to przeszło jeszcze kilka kolejnych remontów oraz modernizacji.

Dziś park cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Chętnie odwiedzają go spacerowicze z Pragi-Północ oraz Pragi-Południe, ale nie tylko. Ze względu na bliskie sąsiedztwo PGE Narodowego oraz Saskiej Kępy, chętnie spacerują po nim również przyjeżdżający do miasta turyści.

Nowy węzeł przesiadkowy w Warszawie. Z pociągu wprost do autobusu