Tabletki

i

Autor: Nadwiślańska Straż Graniczna/https://nadwislanski.strazgraniczna.pl

kryminalne

Znaleźli zadziwiający sposób na nielegalny "biznes". Służby odkryły u nich miliony tabletek na potencję

2024-03-01 17:54

W Warszawie zatrzymano trzech mężczyzn, u których w mieszkaniach strażnicy graniczni znaleźli ponad 700 tys. tabletek na potencję. Środki te nie zostały dopuszczone do obrotu na terytorium RP. Jak się ostatecznie okazało, nie były to wszystkie zgromadzone przez zatrzymanych specyfiki.

W wyniku śledztwa prowadzonego przez warszawską prokuraturę doszło w ubiegłym tygodniu do zatrzymania trzech obywateli Ukrainy w wieku od 26 do 30 lat, którzy przechowywali i wprowadzali do obrotu farmaceutyki bez wymaganego zezwolenia. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa - Okęcie w Warszawie.

Miliony nielegalnych tabletek na potencję

- Funkcjonariusze straży granicznej przeszukali trzy lokale mieszkalne należące do podejrzanych, gdzie znaleźli ponad 700 tys. sztuk tabletek zawierających w swoim składzie substancje chemiczne, takie jak - sildenafil, tadalafil czy vardenafil, które nie zostały dopuszczone do obrotu na terytorium RP. Czarnorynkowa wartość tych środków szacowana jest na ponad 8 mln złotych - przekazała rzecznik prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Dagmara Bielec.

Funkcjonariusze znaleźli też dokumentację związaną z wynajmem na terenie Warszawy kontenera morskiego, w którym dodatkowo znaleźli kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, liczoną w milionach tabletek.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna przekazał, że w sprawie zatrzymano trzech obywateli Ukrainy w wieku od 26 do 30 lat, którym przedstawiono zarzuty przechowywania i wprowadzania do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego zezwolenia.

- Po ich przesłuchaniu, prokuratura z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku tego śledztwa, skierowała wniosek o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Sąd wniosek ten uwzględnił i wskazał, że materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzuconych im czynów - wyjaśnił prok. Banna.

Zabiła oboje rodziców maczetą Klaudia W trafiła za kraty