Matura

i

Autor: fot. Pixabay

w warszawie

Uczeń napisał maturę w 10 minut. Chciał wyjść, ale zatrzymał go nauczyciel

2024-05-20 9:10

W środę 8 maja maturzyści zmierzyli się z egzaminem z matematyki, trwającym 3 godziny. Dla wielu uczniów było to nie lada wyzwanie. Wśród nich znalazł się pewien maturzysta, który próbował wyjść z egzaminu dojrzałości po zaledwie 10 minutach. Nauczyciel zawrócił go do ławki.

Spis treści

  1. Matura z matematyki 2024. Uczeń chciał wyjść z sali po 10 minutach
  2. Kiedy będą wyniki? Matura z matematyki 2024

Matura podstawowa z matematyki przypada na drugi dzień egzaminu dojrzałości. Uczniowie mieli przed sobą 3 godziny na wykonanie zadań. Punktualnie o godzinie 12.00 ostatni maturzyści zakończyli wypełnianie arkuszy. Aby zdać, muszą uzyskać co najmniej 30 procent.

Matura z matematyki 2024. Uczeń chciał wyjść z sali po 10 minutach

Reporter Wirtualnej Polski odwiedził Zespół Szkół Łączności na Pradze-Południe w Warszawie, aby porozmawiać z maturzystami, którzy są świeżo po egzaminie z matematyki. Uczniowie mieli mieszane odczucia, jedni byli zadowoleni z siebie, a drudzy obawiali się, że nie zaliczą tej matury. W rozmowie z reporterem jeden z uczniów opowiedział o swoim koledze, który chciał opuścić egzamin jako pierwszy. - Pierwsza osoba chciała wyjść po 10 minutach, ale nauczyciel nie pozwolił na opuszczenie sali i kazał mu siedzieć - relacjonuje Kacper Papliński, rozmówca reportera Wp.pl

Maturzysta, o którym opowiedział Kacper Papliński, prawdopodobnie nie czuł się pewnie ze swoją wiedzą lub zeżarł go stres. Aby móc przystąpić do pisania matury, uczeń musiał ukończyć liceum i mieć zaliczoną matematykę.

Kiedy będą wyniki? Matura z matematyki 2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała szczegółowe informacje dotyczące daty podania wyników. Wyniki matur będą dostępne w formie online, we wtorek, 9 lipca 2024 roku od godz. 8.30.

Matury 2024 w Warszawie. Tysiące uczniów zdaje egzamin dojrzałości na stadionie Legii
Listen on Spreaker.