zdjęcia

Varso Tower gotowe. To najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Zdjęcia

310 metrów - to wysokość Varso Tower wraz z iglicą. Imponujący wieżowiec nie tylko przewyższył Pałac Kultury i Nauki, ale stał się jednocześnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Co ciekawe, każdy będzie mógł odwiedzić Varso Tower, powstał tam specjalny taras z widokiem na panoramę miasta.

Spis treści

  1. Najwyższy budynek w Warszawie i UE - Varso Tower
  2. Pierwsi pracownicy wprowadzili się do Varso Tower jesienią 2022 roku

Najwyższy budynek w Warszawie i UE - Varso Tower

Imponująca budowa u zbiegu ulicy Chmielnej i al. Jana Pawła II, tuż przy Dworcu Centralnym, wyłoniła się z ziemi na początku 2019 roku, po zakończeniu prac w podziemnej części obiektu. Niespełna dwa lata później budynek osiągnął docelową wysokość 230 metrów do dachu. Po zamontowaniu iglicy w lutym 2021 roku Varso Tower urósł do 310 metrów i przewyższył Pałac Kultury i Nauki (237 m) oraz zdominował ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej.

Na jednym z tarasów, 206 metrów nad ziemią, zasadzono 16 drzew, które stworzyły najwyżej położony ogród w Warszawie. Kilkanaście drzew pojawiło się też przed budynkiem oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Ponadczasową, smukłą bryłę Varso Tower urozmaicają uskoki pionów w górnej części, a podział fasady nadaje jej lekkości i elegancji. Jakość zastosowanych w budynku rozwiązań proekologicznych i sprzyjających dobremu samopoczuciu użytkowników została doceniona przez niezależnych audytorów BREEAM oraz WELL - podkreślają przedstwiciele inwestora - HB Reavis.

Co ciekawe, przestrzeń na parterze Varso Tower będzie dostępna dla każdego mieszkańca Warszawy oraz dla turystów. Panoramę Warszawy będzie można od 2025 roku podziwiać z tarasów widokowych.

Pierwsi pracownicy wprowadzili się do Varso Tower jesienią 2022 roku

Pierwsi pracownicy wprowadzili się do Varso Tower we wrześniu 2022 r. Docelowo, swoje siedziby otworzą tam m.in.: dostawca usług informatycznych oraz międzynarodowe kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig.

Varso Tower to jeden z trzech budynków kompleksu Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię.

Listen on Spreaker.