Spis treści
- Najwyższy budynek w Warszawie i UE - Varso Tower
- Taras widokowy Varso Tower od 2025 roku
- Pierwsi pracownicy wprowadzili się do Varso Tower jesienią 2022 roku
Najwyższy budynek w Warszawie i UE - Varso Tower
Imponująca budowa u zbiegu ulicy Chmielnej i al. Jana Pawła II, tuż przy Dworcu Centralnym, wyłoniła się z ziemi na początku 2019 roku, po zakończeniu prac w podziemnej części obiektu. Niespełna dwa lata później budynek osiągnął docelową wysokość 230 metrów do dachu. Po zamontowaniu iglicy w lutym 2021 roku Varso Tower urósł do 310 metrów i przewyższył Pałac Kultury i Nauki (237 m) oraz zdominował ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej.
Na jednym z tarasów, 206 metrów nad ziemią, zasadzono 16 drzew, które stworzyły najwyżej położony ogród w Warszawie. Kilkanaście drzew pojawiło się też przed budynkiem oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.
Ponadczasową, smukłą bryłę Varso Tower urozmaicają uskoki pionów w górnej części, a podział fasady nadaje jej lekkości i elegancji. Jakość zastosowanych w budynku rozwiązań proekologicznych i sprzyjających dobremu samopoczuciu użytkowników została doceniona przez niezależnych audytorów BREEAM oraz WELL - podkreślają przedstwiciele inwestora - HB Reavis.
Taras widokowy Varso Tower od 2025 roku
Co ciekawe, przestrzeń na parterze Varso Tower będzie dostępna dla każdego mieszkańca Warszawy oraz dla turystów. Panoramę Warszawy będzie można od 2025 roku podziwiać z tarasów widokowych.
Pierwsi pracownicy wprowadzili się do Varso Tower jesienią 2022 roku
Pierwsi pracownicy wprowadzili się do Varso Tower we wrześniu 2022 r. Docelowo, swoje siedziby otworzą tam m.in.: dostawca usług informatycznych oraz międzynarodowe kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig.
Varso Tower to jeden z trzech budynków kompleksu Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię.
Listen on Spreaker.