Z Warszawy

W Warszawie rośnie kolejny biurowiec. Zaskoczy funkcjonalnością

2023-05-11 20:38

Stolica Polski już od dawna prezentuje okazałe wieżowce. Obok takich budowli, jak mierzący ponad 300 metrów Varso czy niższy o 100 metrów Warsaw Spire, stanie kolejny pokaźny biurowiec, który zaimponuje ogromną konstrukcją.

W granicach placu Europejskiego powstaje kolejny biurowiec, który zaskoczy niejednego warszawiaka. Zaimponuje swoją wielkością i funkcjonalnością, a prace nad jego budową trwają intensywnie od dłuższego czasu. Ma być wisienką na torcie stolicy Polski.

The Bridge osiągnie prawie 200 metrów

Inwestor mówi otwarcie o swoich planach na przyciągnięcie zainteresowania nowym budynkiem w stolicy Polski. Wysokość biurowca The Bridge w etapie finalizacji projektu ma osiągnąć 174 metry i składać się z 40 pięter. Deweloper przekonuje, że z każdym tygodniem obiekt będzie powiększać się o nowe piętro.

– The Bridge wyznacza nową jakość na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Budynek spełni najbardziej wyśrubowane wymagania, jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania i ESG. Potwierdzeniem tego już teraz są przyznane mu certyfikaty SmartScore i WiredScore na najwyższym, platynowym poziomie, jako pierwsze w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonany, że The Bridge stanie się siedzibą i wizytówką tych wszystkim firm, które stawiają na zrównoważony rozwój i ESG – tłumaczy Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Zaprojektowaniem nowo powstającej budowli zajęła się holenderska pracownia architektoniczna wraz z pomocą Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt. Obiekt wzniesie się tuż obok historycznej budowli Bellona, z którą - jak się okazuje - zostanie połączony wspólnym lobby.

Czytaj również: Pragi zostaną połączone tunelem. Podpisano umowę między miastem a wykonawcą projektu

Biurowiec oparty na nowoczesnej technologii

Deweloper Ghelamco przekonuje, że biurowiec The Bridge będzie oparty na nowoczesnych rozwiązaniach, które wpasowują się w nieustannie zmieniający się świat. Jego wizytówka to, oprócz pokaźnej wysokości, zaskakująca funkcjonalność. Budynek ma być neutralny energetycznie i zasilany wyłącznie czystą energią za pośrednictwem farm fotowoltaicznych inwestora.

Zaplanowano również zainicjowanie autorskiego systemu operacyjnego Ghelamco – Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem, aby było wolne od smogu. Do obsługi systemu przewidziano aplikację mobilną, dzięki której każdy najemca będzie poruszać się po biurowcu bez karty dostępu, rezerwować sale i miejsca parkingowe. 

W 2025 roku udostępnione zostanie przyszłym użytkownikom łącznie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej, a na najwyższym piętrze pojawi się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy.

Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla jednośladów elektrycznych z 31 punktami do ładowania. Rowerzyści dostaną do użytku prawie 150 miejsc oraz szatnie z natryskami.

Biurowiec The Bridge

i

Autor: Ghelamco Poland
Niezwykły mural w Warszawie. "Konstytucja" oczyszcza powietrze