Urzędnicy podkreślili, że miasto stara się konsekwentnie realizować program polityki mieszkaniowej. Przy okazji przekazali więc, że obecnie prowadzone są prace, mające na celu budowę 2840 mieszkań. Docelowo powstać mają zarówno lokale komunalne, jak i te budowane w ramach TBS-ów.
Nowe mieszkania w Warszawie
- Przyspieszamy z realizacją programu budownictwa mieszkaniowego w Warszawie, ponieważ w czasie pandemii i wojny niełatwo było budować mieszkania. W tej kadencji, od 2018 r. do 2023 r., w trzech segmentach chcemy oddać prawie 12 tysięcy mieszkań – ponad tysiąc nowych, około tysiąca w zmodernizowanych budynkach i 10 tysięcy wyremontowanych pustostanów. Nie ustajemy w działaniach, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest głód na rynku mieszkaniowym w Warszawie – powiedział Rafał Trzaskowski.
Wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra zwróciła natomiast uwagę, że miasto stara się aktywnie działać, jednak potrzebne są do tego środki finansowe. - Oprócz znanych już projektów z zakresu polityki mieszkaniowej obecnie pracujemy nad programem mieszkań dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, tak by dać im szansę usamodzielnienia dzięki mieszkaniom wspomaganym czy treningowym z naszego zasobu – dodała.
Sama inwestycja na Ochocie powstanie przy skrzyżowaniu ul. Banacha z Grójecką. Będzie składała się z lokali mieszkalnych, powierzchni usługowej (ponad 2 tys. mkw.) oraz miejsc parkingowych (78 w garażu oraz 19 na terenie nieruchomości). Do tego miasto planuje dodać zieleń - miejsca do odpoczynku z ławkami wśród drzew i krzewów, a także trawniki.
- Projekt uwzględnia elementy, które mają wpływ na energochłonność i tym samym obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Budynki będą również wyposażone w instalację fotowoltaiczną - podkreślili urzędnicy. Oddanie inwestycji do użytku jest planowane na 2026 r. Jej koszt przekroczył 100 mln zł.
Klub VR na Grochowie - zobacz zdjęcia: