Miasto analizuje oferty! Kiedy most pieszo-rowerowy?

i

Autor: ZDM Warszawa

Warszawa: miasto analizuje oferty! Kiedy stanie most pieszo-rowerowy nad Wisłą ?

2021-07-27 13:06

Większość ofert mieści się w kosztorysie! Miasto właśnie otworzyło propozycje od firm zainteresowanych budową mostu pieszo-rowerowego nad Wisłą. W przetargu pojawiło się pięć ofert. Co dalej? Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule!

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27

Kładka pieszo-rowerowa nad Warszawą - kiedy?

Od niecałych 90 do prawie 230 milionów. To przedział cenowy ofert w przetargu na budowę mostu pieszo-rowerowego łączącego oba brzegi Wisły. Pięć firm zgłosiło swoje propozycje - a miasto przystąpiło do ich analizy. Wybrany wykonawca będzie miał 118 tygodni na wybudowanie mostu. To znaczy, że jego otwarcie powinno nastąpić najpóźniej w 2024 roku:

- Budżet, który zakładaliśmy to około 173 miliony złotych i cztery z pięciu ofert są od niego istotnie niższe, więc wygląda to pod tym względem bardzo dobrze. Teraz musimy się z nimi zapoznać i wybrać tę najkorzystniejszą ofertę - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich

Czytaj także: Strażnicy miejscy z Warszawy mieli dziwny wypadek - nie uwierzycie, co się stało!

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Jak będzie wyglądał most pieszo-rowerowy w Warszawie?

Przeprawa połączy brzegi Wisły na wysokości ulic Karowej i Stefana Okrzei. Jej przejście powinno zająć około sześciu minut:

- Most będzie przeznaczony wyłącznie dla ruchu pieszych i rowerzystów. Będzie miał zmienną szerokość od 7 do ponad 16 metrów i długość ponad 452 metrów. Będzie więc jednym z większych tego typu obiektów w Europie - sporo większym niż na przykład Millenium Bridge w Londynie - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich

Projekt mostu jest już gotowy. Na przeprawie pojawią się dwie strefy wypoczynkowe z drewnianymi siedziskami. Nie będzie za to osobnych stref dla rowerzystów i pieszych. Oświetlenie mostu mają zapewnić lampy zamontowane w balustradach.

Czytaj także: Jak będzie wyglądała przyszłość żywienia w Warszawie? Powstał film na ten temat!

Asfalt z gumy. Wady, zalety, cena, wytrzymałość | ESKA XD - Prosto z salonu #27