spacer

Warszawa na podium światowego rankingu. Wyprzedziła nawet Paryż i Madryt

2024-04-22 20:28

Firma Compare The Market Australia opublikowała ranking najlepszych miast na spacer. W zestawianiu miejsc najbardziej sprzyjającym pieszym wędrówkom znalazła się również stolica Polski Warszawa. Wyprzedziły ją jedynie dwie europejskie metropolie.

Długie spacery to świetny sposób na poznanie danej okolicy, ale także na zadbanie o własne zdrowie. Ale po jakich miastach spaceruje się najlepiej? Odpowiedzi na to pytanie spróbowała udzielić firma zajmująca się porównywaniem cen Compare The Market Australia.

Warszawa jednym z najlepszych miast na świecie na spacer

Okazuje się, że na podium znalazła się stolica Polski, która musiała ustąpić jedynie dwóm innym miastom. Na pierwszym miejscu znalazło się niemieckie Monachium, a na drugim włoski Mediolan. Tuż za nim uplasowała się Warszawa.

Analitycy w czasie przygotowywania rankingu brali pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim: liczbę dni deszczowych, ilość ścieżek, po których piesi mogą się swobodnie poruszać, koszt transportu miejskiego i bezpieczeństwo.

"Badanie dowiodło, że choć Warszawę zamieszkuje łącznie 3,1 mln osób, to w jej centrum są doskonałe warunki do spacerowania, a po drodze jest mnóstwo atrakcji" - informuje serwis Time Out.

Całe zestawienie zostało zdominowane przez europejskie miasta, gdzie warunki do spacerowania są zdecydowanie najlepsze. Kolejne miejsca zajęły Helsinki oraz Paryż. Spoza Europy na wyróżnienie zasłużyło jedynie Tokio, które uplasowało się na szóstej pozycji. Pierwszą dziesiątkę zamykają: Madryt, Oslo, Kopenhaga i Amsterdam.

Wiosenny spacer po Łazienkach Królewskich. Najpiękniejsze miejsce w Warszawie

To idealne miejsce na jesienny spacer. Odwiedź Kopiec Powstania Warszawskiego