rowerzyści

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Atrakcje

Warszawska Masa Krytyczna rozpoczyna sezon! Ulicami ruszą tłumy rowerzystów

2024-04-26 14:48

W piątek, 26 kwietnia rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej ruszą ulicami miasta. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: "Wiosna wraca rowerem". Gdzie i o której rozpocznie się przejazd? Jaką trasę wyznaczono? Sprawdźcie szczegóły!

Tłumy rowerzystów ruszą przez Warszawę

Przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej rozpocznie się o godz. 19:00 na placu Zamkowym, obok Kolumny Zygmunta. Zebrani przemierzą łącznie blisko 19 kilometrów.

Jak przekazał ratusz, cykliści ruszą ulicami: Miodową, Senatorską, przez plac Teatralny, Senatorską, przez plac Bankowy do alei "Solidarności", przez most Śląsko-Dąbrowski, aleją "Solidarności", Targową, Zamoyskiego, Grochowską, Międzyborską, aleją Waszyngtona, przez rondo Waszyngtona, aleją i mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi przez rondo de Gaulle’a do ronda Dmowskiego, Marszałkowską, Królewską, Grzybowską, Żelazną, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo Dmowskiego do ronda de Gaulle’a, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem do placu Zamkowego.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów wydarzenie zakończyć się ok. godz. 21:00. - Przejazd kolumny rowerów będzie zabezpieczała policja. Funkcjonariusze będą czasowo wstrzymali ruch na drogach i skrzyżowaniach przez które przejadą cykliści - dodali urzędnicy.

Znalezisko na budowie metra - zobacz zdjęcia:

Nowe drzewa w centrum Warszawy. Będzie zielono!