Warszawski bilet okresowy na telefon

i

Autor: um.warszawa.pl / Janusz Jakubowski flickr.com Warszawski bilet okresowy na telefon

Warszawski bilet okresowy w telefonie - jak działa mobiWAWA?

2022-07-07 8:12

Jest już bezpłatna aplikacja mobiWAWA, dzięki której można kupić bilety długookresowe na przejazdy komunikacją miejską. To kolejne udogodnienie, które umożliwia pasażerom kupienie biletów w dowolnym czasie i miejscu - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

Bilety okresowe na mobiWAWA

Do tej pory, przez komórkę można było kupić jedynie bilety jednorazowe i krótkookresowe. Tę usługę oferuje sześć komercyjnych aplikacji. Teraz korzystając z miejskiej aplikacji mobiWAWA można także kupić bilety długookresowe. "Jeśli stojąc na przystanku w drodze do pracy pasażer przypomni sobie, że skończyła się ważność biletu i chce doładować Warszawską Kartę Miejską, nie musi korzystać z biletomatu ani odwiedzać Punktu Obsługi Pasażerów. Wystarczy mieć przy sobie smartfon i zainstalowaną tam aplikację" - zaznaczył ZTM.

Zachowywał się jak szaleniec, a na jego ciele pojawiały się ropiejące rany. Historia z Koprem

Jak kupić bilet przez mobiWAWA?

Aplikacja mobiWAWA została zaprojektowana przez Biuro Cyfryzacji Miasta we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Aplikacja obsługuje Warszawską Kartę Miejską, Kartę warszawiaka, Kartę ucznia oraz zakup biletów długookresowych. Można za jej pośrednictwem kupić bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka, z wyjątkiem biletów metropolitalnych (oferta Warszawa+ dla mieszkańców gmin aglomeracji). Aplikację można pobrać z portalu mojaWARSZAWA, strony internetowej WTP lub bezpośrednio w App Store i Google Play.

Kupno biletu jest możliwe po zarejestrowaniu konta użytkownika w aplikacji i zalogowaniu się do niej. Kupionym przez aplikację biletem można zarządzać – aktywować, zawiesić lub odwiesić, a także przedłużyć, czyli kupić taki sam bilet po raz kolejny. Aplikacja umożliwia okazywanie biletów do kontroli. Na aktywnym bilecie użytkownik znajdzie przycisk "KOD QR BILETU" – po kliknięciu w ten przycisk, na ekranie telefonu wyświetli się jego imię i nazwisko, aktualne zdjęcie, rodzaj biletu, data jego ważności oraz kod QR, który okazuje się kontrolerom biletów w pojeździe WTP oraz w strefie biletowej metra.

Wiele opcji dla pasażerów i pasażerek

Aplikacja otwiera bramki do metra, jeśli użytkownik posiada aktywny bilet długookresowy. Wystarczy, że wybierze "Wejściówkę do metra" – wygeneruje w ten sposób kod QR i otworzy bramkę. Uczniowie posiadający Kartę Ucznia dzięki aplikacji mobiWAWA będą mogli okazywać uprawnienia do bezpłatnych przejazdów w swoim smartfonie.

Warszawiacy mają możliwość korzystania z ofert różnych firm oraz instytucji, które współpracują z miastem w ramach programu "Karta warszawiaka". Użytkownicy aplikacji mobiWAWA mogą zapoznać się ze szczegółami danej oferty, np. zniżką na jakąś usługę w stolicy, a także dodać ją do swoich "ulubionych ofert". "Wszystkie oferty dostępne są w katalogu ofert – wystarczy wybrać zniżkę lub usługę, wygenerować jej kod QR i okazać ją w danej firmie czy organizacji. W przyszłości aplikacja będzie rozszerzana o kolejne funkcje" - przekazał ZTM.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!