Mówili o nim "książę warszawskiej ulicy". Chadzał po Brackiej i Chmielnej w kolorowych strojach, rozmawiał z ludźmi, przepowiadał przyszłość. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła całą Warszawą. Śmiało można powiedzieć, że był legendą. Teraz o Czarnym Romanie możemy posłuchać - w audioserialu "Czarny Romans"
- Dowiemy się tego wszystkiego, tego, czego nawet nie domyślali się Ci, którzy usłyszeli! Dlatego sprawdziliśmy, odkryliśmy i wyrzeźbiliśmy jego prawdziwe życie - tłumaczy dokumentalista Cezary Ciszewski, jeden z autotorów "Czarnego Romansu"
Przez siedem odcinków poznajemy niezwykłą historię Czarnego Romana- jego PRL-owską przeszłość, rodzinne tragedie czy przyczyny nieskrywanej niechęci do kobiet.
Autorzy podróżowali po całym świecie, by dotrzeć do każdego, kto mógł uzupełnić wiedzę o Czarnym Romanie.
- Szliśmy za tą historią jak w takim dobrym, hollywoodzkim filmie. Wyświetla się ktoś, później nagle pojawia się ktoś, potem nagle odkrywamy kogoś, kto wysyła nas do następnej akcji i układamy te puzzle. Jesteśmy strażnikami historii, charyzmatu i fenomenu tego człowieka, tej legendy - dodaje chaotycznie Ciszewski.
Audioserial "Czarny Romans" można odnaleźć na stronie audioteka.com. Dostęp jest płatny.
Czarny Roman
Czarny Roman przez wiele lat był prawdziwą legendą Warszawy. Zmarł w 2017 roku. Po tej wiadomości mieszkańcy stolicy domagali się nawet, by postawić mu pomnik.
- Dorobił się bajecznego majątku. Tak dużego, że niektórzy mówili o jego możliwości kupna Pałacu Kultury w przeszłości. Różowy, niebieski - to kolory, które uwielbiał Czarny Roman - opowiadał tuż po śmierci warszawskiej legendy warsawianista, Karol Perkowski.
Udało nam się znaleźć w archiwum materiał, który powstał tuż po śmierci słynnego Czarnego Romana. Zachęcamy Was do odsłuchania.