Wybuch pod Sochaczewem

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie

wypadek

Wrzucili niewybuch do ogniska. 26-latek zginął po eksplozji w lesie pod Sochaczewem

2023-11-11 9:20

Nie żyje 26-latek, który ucierpiał podczas wybuchu w lesie pod Sochaczewem. Policja ustaliła, że prawdopodobnie eksplodował niewybuch z czasów wojny. Drugi mężczyzna jest ranny i został przetransportowany do szpitala.

Zdarzenie w lesie pod Sochaczewem miało miejsce w piątek, 10 listopada w gminie Brochów na Mazowszu. Jak poinformowała straż pożarna z Sochaczewa, wypadek wydarzył się w lesie między wsiami Plecewice a Konary.

"Dzisiaj przed godz. 22.00 w gminie Brochów doszło do eksplozji prawdopodobnie niewybuchu z czasów wojny. Na miejscu zginął 26-latek, drugi 26-latek transportowany jest do szpitala. Na miejscu pracują policjanci i ustalają okoliczności zdarzenia" - poinformowano 10 listopada na Facebooku sochaczewskiej policji.

Potężna eksplozja w lesie pod Sochaczewem

Wcześniej st. kpt. Rafał Krupa z sochaczewskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej informował o dwóch osobach poważnie rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w piątek późnym wieczorem pod Sochaczewem na Mazowszu. Wybuch miał miejsce na terenie leśnym, gdzie zostało rozpalone ognisko.

Strażacy zgłoszenie o eksplozji w miejscowości Konary w powiecie sochaczewskim dostali przed godz. 22. Na miejscu pracowało 18 strażaków.

Jak poinformował TVN24, ślady na miejscu zdarzenia wskazują na to, że niewybuch został wrzucony do ogniska.