Powiśle

i

Autor: Wojtek Gurak flickr.com Powiśle

Wykluczenie komunikacyjne na Powiślu? MJN przygotowało petycję

2022-04-13 15:40

Remonty utrudniają mieszkańcom Powiśla poruszanie się po mieście komunikacją zbiorową - takiego zdania są członkowie ruchu Miasto Jest Nasze. W sieci udostępnili petycję w sprawie przekierowania autobusów dwóch linii autobusowych. Szczegóły w naszym artykule.

Ruch Miasto Jest Nasze mówi o wykluczeniu komunikacyjnym na warszawskim Powiślu. Zdaniem aktywistów, mieszkańcy i mieszkanki tamtejszych osiedli są dziś zmuszeni do długich wędrówek, by móc skorzystać z komunikacji zbiorowej. W związku z remontem wiaduktów przy Agrykoli, na przystankach Rozbrat 01, Rozbrat 02 oraz Torwar 02 nie zatrzymują się obecnie żadne autobusy, które do tej pory stanowiły dla wielu osób mieszkających, pracujących lub uczących się w tej okolicy kluczowe połączenie z Saską Kępą, Śródmieściem i Metrem Politechnika. Dojeżdżający lub wyjeżdżający z Powiśla muszą więc nadkładać drogi na piechotę, by dotrzeć do najbliższego dogodnego przystanku. MJN nazywa to nieakceptowalnym pogorszeniem oferty komunikacji zbiorowej i proponuje rozwiązanie - przekierowanie dwóch linii autobusowych. Petycja powstała właśnie w tej sprawie.

Drożyzna w wielkanocnym koszyku? Przedświąteczne zakupy w Warszawie

MJN domaga się przekierowania linii 143 i 187

Aktywiści wskazują, że sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla rodziców z dziećmi w wózkach i osób o ograniczonej sprawności. Rozwiązaniem problemu miałoby być ich zdaniem przekierowanie autobusów linii 143 i 187. W petycji udostępnionej na Stronie Nasza Demokracja czytamy:

Do środy, 13. kwietnia, apel podpisało 173 osób z wymaganych 200. Petycję znajdziecie tutaj oraz we wpisie opublikowanym przez Miasto Jest Nasze. Zamieszczamy go poniżej.

Domagamy się przekierowania linii autobusowych 143 i 187, kursujących po wiadukcie, na trasę ciągiem ulic: Solec-Łazienkowska-Myśliwiecka-Górnośląska-Piękna-Plac Konstytucji-Waryńskiego, żeby dojeżdżający na Powiśle mieli jakąkolwiek alternatywę wobec kilkunastominutowego spaceru bądź dojazdu autem. Linia taka cieszyłaby się dużą popularnością, bo w okolicy zawieszonych przystanków mieści się wiele instytucji i istotnych w skali Warszawy celów podróży, między innymi: Stadion Legii, Torwar, Klub Sportowy Agrykola, Wydział Architektury Wnętrz i wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych, Liceum im. Stefana Batorego, Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Technikum Budownictwa i Architektury nr 1, Siedziba Programu Trzeciego Polskiego Radia, Radio Dla Ciebie oraz biurowce przy ul. Fabrycznej. W pobliżu pracują i mieszkają tysiące mieszkańców Warszawy, którzy z chęcią korzystaliby z przekierowanej linii autobusowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!