Wynik meczu Polska - Ukraina. Biało-czerwoni ze zwycięstwem w Warszawie!

2024-06-07 22:38

7 czerwca o godz. 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie rozpoczął się mecz towarzyski Polska - Ukraina. Dla biało-czerwonej kadry był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed nadchodzącym Euro 2024. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków 3:1.

Polska reprezentacja rozpoczęła mecz z Ukrainą w składzie: Łukasz Skorupski - Sebastian Walukiewicz - Bartosz Salamon - Jakub Kiwior - Michał Skóraś - Sebastian Szymański - Taras Romanczuk - Piotr Zieliński - Nicola Zalewski - Adam Buksa - Arkadiusz Milik. Kibice szybko zwrócili uwagę na nieobecność w wyjściowej jedenastce Roberta Lewandowskiego oraz Wojciecha Szczęsnego, którzy tym razem zasiedli na ławce rezerwowych.

Ukraina wyszła natomiast na murawę PGE Narodowego następującym składem: Heorhij Buszczan - Ołeksandr Tymczyk - Maksym Tałowierow - Walerij Bondar - Witalij Mykołenko - Andrij Jarmołenko - Rusłan Malinowski - Serhij Sydorczuk - Heorhij Sudakow - Ołeksandr Zubkow - Artem Dowbyk.

Mecz Polska - Ukraina (7.06.2024) - wynik

Już na samym początku spotkania boisko opuścił z powodu urazu Arkadiusz Milik. Zastąpił go niespełna 20-letni Kacper Urbański.

W 11. minucie Polacy zdobyli pierwszego gola. Po rzucie rożnym do bramki Ukraińców trafił Sebastian Walukiewicz. Kolejna bramka dla biało-czerwonych padła w 16. minucie. Zdobył ją Piotr Zieliński. Niedługo później było już 3:0 - w 30. minucie bramkarza rywali pokonał Taras Romanczuk.

Odpowiedź Ukraińców nadeszła w 41. minucie spotkania. Bramkę na 3:1 zdobył Artem Dowbyk.

Na drugą połowę nie wyszedł już Witalij Mykołenko - jego miejsce zajął Ołeksandr Zinczenko. W 61. minucie meczu boisko opuściło natomiast czterech polskich zawodników - Taras Romanczuk (z powodu urazu), Sebastian Walukiewicz, Piotr Zieliński oraz Kacper Urbański. Zastąpili ich Jakub Moder, Bartosz Bereszyński, Robert Lewandowski i Jakub Kałuziński.

W 69. minucie Ukraińcy zdecydowali się na kolejne zmiany. Z placu gry zeszli Andrij Jarmołenko, Rusłan Malinowski i Ołeksandr Zubkow, za których weszli Wiktor Cyhankow, Bohdan Mychajliczenko oraz Mychajło Mudryk. Trzy minuty później Nicolę Zalewskiego zastąpił w polskiej drużynie Tymoteusz Puchacz. W 76. minucie Artema Dowbyka zmienił natomiast Władysław Wanat. Chwilę później boisko opuścił Heorhij Sudakow - jego miejsce zajął Mykoła Szaparenko.

Cała druga połowa meczu przebiegła bezbramkowo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków 3:1.