Kontrowersje ws. budowy III linii metra

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kontrowersje ws. budowy III linii metra

Zbyt skomplikowana trasa i za droga inwestycja. Kontrowersje ws. budowy III linii metra

2021-03-16 17:53

Zły przebieg trasy, wysoka cena i brak funkcjonalności - to tylko niektóre z kwestii dotyczących budowy trzeciej linii metra, które budzą kontrowersje. Pojawia się coraz więcej głosów "na nie" dotyczących gigantycznej inwestycji ogłoszonej przez prezydenta Trzaskowskiego.

​Metro na Pragę-Południe coraz bliżej i coraz więcej sprzeciwów tej sprawie. Aktywiści alarmują, że budowa III linii zajmie dużo czasu i pochłonie mnóstwo pieniędzy, których i tak brakuje w budżecie miasta. Kontrowersje budzi m.in. trasa III linii metra.

- Zamiast dowozić mieszkańców Pragi Południe wprost do centrum - tam, gdzie znajdują się skupiska miejsc pracy - ta linia idzie jakby naokoło. Dojazd z tych największych osiedli na lewy brzeg Wisły zajmie dłużej niż zajmuje teraz autobusem - tłumaczy Jan Mencwel z Miasto Jest Nasze.

Tramwaj na Gocław lepszy niż metro?

Jak podkreśla Witold Urbanowicz z portalu Transport Publiczny, lepszym rozwiązaniem byłaby budowa tramwaju na Gocław, który zawiezie mieszkańców do centrum zaledwie w 17 minut. - Koszt budowy był szacowany na 200-250 mln złotych, a pierwszy odcinek III linii metra na Gocław może być zrealizowany wyłącznie przy wsparciu środków unijnych oraz przy kosztach wkładu własnego szacowanych na miliard złotych - dodaje.

Czytaj także: Trzecia linia metra w Warszawie już pewna! Jak będzie przebiegała? ZOBACZ MAPY linii M3!

Mieszkańcy czekają na metro

Na metro najbardziej czekają jednak mieszkańcy Pragi. - Bardzo by mi to ułatwiło dojazd do centrum, ale i do pracy. Trochę z remontami się przemęczymy, ale później będzie jednak większy komfort - słyszymy od mieszkanki Pragi Południe. - No ja się bardzo cieszę. Metro w większości przypadków to najszybszy sposób na dostanie się do innej części miasto - dodaje mieszkaniec Gocławia.

Pierwszy etap budowy III linii metra, podczas którego powstanie sześć stacji, ma się zakończyć w 2028 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Raport z Anteny 16.03