miasto

Urzędniczy absurd w Ursusie. Latarnia stanęła na środku chodnika

2023-10-26 15:42

Przy ulicach Regulskiej i Kompanii AK "Kordian" w warszawskim Ursusie stanęły słupy do lamp doświetlających przejścia dla pieszych. Choć teoretycznie powinny być one udogodnieniem dla mieszkańców, to ci na ich widok łapią się za głowę. Wszystko przez to, że ZDM zamontował je na środku chodnika.

Mieszkańcy Ursusa ze Stowarzyszenia "Bezpieczny i Zielony Ursus" zwróciili uwagę urzędnikom na sprawę lamp doświetlająćych przejścia dla pieszych, które ZDM zamontował centralnie na środku chodnika przy ulicach Regulskiej i Kompanii AK "Kordian". To tam niespodziewanie słupy wyrosły prosto na przestrzeni dla pieszych, uniemożliwiając im komfortowe poruszanie się po okolicy.

"Zastanawiamy się, jak osoba jeżdżąca na wózku albo rodzic z wózkiem dziecięcym ma sobie poradzić z takimi przeszkodami. Nie mówiąc o tym, że jakość prac brukarskich woła o pomstę do nieba" - czytamy na Facebooku Stowarzyszenia "Bezpieczny i Zielony Ursus".

Mieszkańcy ze Stowarzyszenia "Bezpieczny i Zielony Ursus" podkreślają, że podobne remonty powinny być okazją do usuwania znaków drogowych z ciągów pieszych, a nie do działania wręcz odwrotnego. Obecnie osoby z wózkami muszą zjechać na jezdnię, by przedostać się po chodnikach, na których urząd postawił latarnie.

ZDM zapowiada naprawienie błędu

Rzecznik Prasowy ZDM odniósł się do zarzutów mieszkańców Ursusa i zapowiedział, że błąd zostanie naprawiony.

"Położenie tych latarni zostanie skorygowane przez wykonawcę. Zostaną przestawione na trawniku przy krawężniku. One zostały dostawione do stojących tam wcześniej znaków drogowych (co widać na tych zdjęciach), ale po przestawieniu znaki przewiesimy na latarnie i usuniemy sztyce, więc w sumie, przy okazji, całkowicie odblokujemy chodnik" - przekazał Eska.pl rzecznik prasowy ZDM Jakub Dybalski.

Latarnie stanęły na środku chodnika. Zobacz zdjęcia

Wiadukt widmo w Ursusie. Od 10 lat nie ma do niego dojazdu.