plac Na Rozdrożu

i

Autor: ZDM Warszawa

Inwestycje

Zmiany na pl. Na Rozdrożu. Wyczekiwana przez warszawiaków nowość już działa

Plac Na Rozdrożu w Warszawie przechodzi zasłużoną metamorfozę. W pierwszej połowie lipca wymieniona została nawierzchnia po jego wschodniej części, natomiast roboty w części zachodniej nieco się opóźniły. Co ważne, wyczekiwane przez wielu okolicznych mieszkańców dwie nowe windy na przystanki autobusowe są już jednak dostępne.

Prace na pl. Na Rozdrożu w Warszawie

Jak przekazał Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, wymiana nawierzchni jezdni oraz asfaltowanie dróg rowerowych zwiastują koniec całej przebudowy. - Te konkretne prace z rozmysłem zostały zaplanowane na wakacje i podzielone na dwa etapy, aby ograniczyć utrudnienia. Wschodnią część placu wykonawca, firma Strabag Polska, wyremontował między 6 a 11 lipca. Od razu po jej oddaniu do ruchu przystąpił do analogicznych prac po zachodniej stronie. Ich zakres jest zbliżony, lecz trochę większy, bo obejmuje m.in. długą łącznicę między al. Stanów Zjednoczonych, a al. Wyzwolenia i ul. Koszykową oraz samym placem - zaznaczyli drogowcy.

Wspomniane roboty miały dobiec końca 17 lipca. Tak się jednak nie stanie - ZDM zwraca uwagę przede wszystkim na trudne warunki atmosferyczne. Tempo prac zaburzyły również nieco zabezpieczenia związane z niedawną wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie. Ostatecznie zakończenie robót przesunęło się więc na poniedziałek, 22 lipca. Później prowadzone będą już jedynie drobne prace wykończeniowe.

Nowe windy na pl. Na Rozdrożu już dostępne

Co wyjątkowo ważne dla części okolicznych mieszkańców, choć wszystkie prace na pl. Na Rozdrożu nie dobiegły jeszcze końca, zrealizowanie ich po wschodniej stronie umożliwiło udostępnienie dwóch wind łączących górny poziom z przystankami autobusowymi w ciągu Trasy Łazienkowskiej.

- Konstrukcje są klimatyzowane, monitorowane i wyposażone w oświetlenie. Osoby niewidome i niedowidzące znajdą je łatwo dzięki specjalnym listwom zamontowanym w nawierzchni chodników. Front i tył szybu windowego są przeszklone. Boki wykonane są zaś nieprzezroczystego materiału, który ma ograniczyć ich nagrzewanie się. W środku wind znajdują się estetyczne grafiki z motywami nawiązującymi do architektury miejsca - parków, pomników i innych zabytkowych elementów. Z kolei na wewnętrznym ekranie oprócz niezbędnych informacji wyświetla się zestaw kilkudziesięciu zdjęć pokazujących najciekawsze punkty w okolicy - opisał ZDM.

Wisłostrada zwężona, kierowcy wkurzeni. Rewolucja przy kładce nad Wisłą
Listen on Spreaker.