Śmieci nad Wisłą

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS

Ekologia

Zwały śmieci zalegają na warszawskich plażach. Ciężki problem

2023-04-21 8:53

Na warszawskich plażach pojemniki są wypełnione śmieciami po brzegi, a wokół nich zalegają sterty butelek, tacek i papierów. Tak nad Wisłą rozpoczęła się wiosna. Zarząd Zieleni zapewnia, że od kwietnia codziennie sprząta tereny nad Wisłą.

Wiosna i śmieci

Wiosna rozpoczęła się nad Wisłą, ale niestety ma swoją czarną stronę. Na warszawskich plażach pojemniki są wypełnione śmieciami po brzegi, a wokół nich zalegają sterty butelek, tacek i papierów. Odpowiedzialny za utrzymanie porządku stołeczny Zarząd Zieleni zapewnia, że od kwietnia codziennie sprząta tereny nad Wisłą.

Czytaj także: Nowa spalarnia w Warszawie. Śmieci mieszkańców ogrzeją miasto

Niestety, mimo tego różnego rodzaju śmieci wylewają się z koszy i beczek, wokół nich piętrzą się wianki z butelek, puszek, tacek po jedzeniu. Piesi i spacerowicze mają taki widok na stołecznych plażach. Śmieci szczególnie dużo widać po pogodnych weekendach, kiedy najwięcej osób odwiedza te lokalizacje.

Zaśmiecone plaże warszawskie

- Miasto sobie nie radzi z utrzymaniem czystości na terenach nadrzecznych już od lat. Problem jest szczególnie widoczny w sezonie – ocenia stołeczny radny Maciej Binkowski (PiS). Zwraca uwagę nie tylko na niewystarczające działania ze strony Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, ale także brak tzw. małej architektury w postaci śmietników i koszy.

Tymczasem rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska zapewnia, że od kwietnia plaże sprzątane są się codziennie. 

Czytaj także: Śmieci w Warszawie nie będą już problemem. Nowe opcje dla mieszkańców miasta

- Zazwyczaj, jeśli śmieci nie mieszczą się w koszach i beczkach, ludzie stawiają je obok tych pojemników skąd potem są odbierane podczas sprzątania. Wchodzimy teraz w wysoki sezon, podczas którego będziemy mieli do czynienia ze zwiększona liczbą osób odwiedzających plaże, czy generalnie tereny nad Wisłą, a to wiąże się także ze zwiększoną ilością śmieci, stąd wprowadzona zmiana w harmonogramie na codzienne sprzątanie - oznajmiła rzeczniczka.

Karolina Kwiecień-Łukaszewska zapewniła, że Zarząd Zieleni stale monitoruje teren. Faktycznie przyjdzie moment, w którym zauważymy zmianę na lepsze?

Zobacz zdjęcia: Nowa spalarnia w Warszawie. Śmieci mieszkańców ogrzeją miasto

Budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Konferencja prasowa