Spis treści
14-latka z Warszawy trafiła do ośrodka wychowawczego
Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali 14-latkę podejrzewaną o znęcanie się psychiczne nad swoją szkolną koleżanką. Na mocy decyzji Sądu Rodzinnego i Nieletnich dziewczyna została skierowana do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
- Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii prowadzili postępowanie w sprawie stosowania przemocy 14-latki wobec swojej koleżanki ze szkoły. Nieletnia zachowywała się w sposób niedopuszczalny wobec swojej rówieśniczki. W ostatnim czasie poniżała, ośmieszała oraz dopuściła się stosowania gróźb wobec 14-latki – informuje sierż. Klaudia Śliwka z warszawskiej komendy.
Zarzuty dla nastolatki i policyjny apel do rodziców
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie nastolatki i przedstawienie jej zarzutów dotyczących kierowania gróźb oraz uporczywego nękania (art. 190 § 1 i art. 190a Kodeksu karnego).
Funkcjonariusze przypominają, że ogromną rolę w przeciwdziałaniu przemocy odgrywają rodzice i opiekunowie. Zachęcają do rozmów z dziećmi o szacunku wobec innych, odpowiedzialności za własne zachowanie oraz skutkach prawnych agresji.
- Z tego miejsca apelujemy do rodziców i opiekunów o czujność i rozmowę z dziećmi na temat odpowiedzialności za swoje zachowanie, szacunku wobec innych oraz konsekwencji prawnych wynikających z agresji i przemocy. Wspólne działania rodziców, szkoły i służb mogą zapobiec tragediom oraz eskalacji przemocy wśród młodzieży. Jeśli widzisz przemoc zareaguj! Wspólne działanie ma znaczenie. Nie ma zgody na przemoc – dodaje sierż. Klaudia Śliwka.