34. Bieg Niepodległości w Warszawie
Około 19 tysięcy biegaczy ubranych w białe i czerwone koszulki utworzyło symboliczną flagę narodową, przemierzając Aleję Jana Pawła II i Aleje Niepodległości.
Jako pierwszy do mety dotarł Szemerei. Zwycięzca zaledwie o siedem sekund wyprzedził drugiego Belga Aarona Decloedta i o 31 sekund trzeciego Mateusza Kaczora.
Mazurenko była szybsza od drugiej Sabiny Jarząbek o osiem sekund, a od trzeciej Elżbiety Glinki o 34 sekundy.
Wyniki 33. Biegu Niepodległości:
kobiety 1. Maria Mazurenko (Ukraina) 33.00 2. Sabina Jarząbek (Polska) 33.08 3. Elżbieta Glinka (Polska) 33.34 mężczyźni 1. Levente Szemerei (Węgry) 29.10 2. Aaron Decloedt (Belgia) 29.17 3. Mateusz Kaczor (Polska) 29.41
Bieg Niepodległości 2024 w Warszawie
- Dla wielu biegaczy udział w Biegu Niepodległości to obowiązkowy punkt w kalendarzu. Na starcie regularnie melduje się kilkanaście tysięcy osób, by w ten sposób uczcić wyjątkowe święto, poczuć siłę wspólnoty czy też zakończyć mocnym akcentem biegowy sezon. Stolica przyciąga zawodników z całej Polski nie tylko swoją lokalizacją, ale również niesamowitą atmosferą biegu, szybką trasą i wyjątkową oprawą - czytamy na stronie wydarzenia.
Oprócz głównego biegu na 10 km, o godz. 10 wystartowała Mila Niepodległości na symbolicznym dystansie 1918 m. Odbyły się także bieg dla młodzieży w wieku 10-14 lat, zawody dla osób na wózkach z napędem aktywnym oraz tandemach na 10 km, a także zawody nordic walking na 5 km.
Bieg Niepodległości zaliczany jest do Warszawskiej Triady Biegowej, wraz Biegiem Konstytucji 3 Maja i Biegiem Powstania Warszawskiego. Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Fundację Maraton Warszawski.
Bieg Niepodległości 2024 w Warszawie - taka będzie trasa!
Start i meta biegu będą znajdować się w al. Jana Pawła II, na wysokości ul. Miłej. Poniżej możecie zobaczyć mapę, na której oznaczono trasy: biegową, Nordic Walking oraz Mili Niepodległości.
Bieg Niepodległości 2024 w Warszawie - kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami
W związku z obchodami Święta Niepodległości zamknięte dla ruchu jest centrum miasta. Nie jeżdżą niektóre autobusy i tramwaje.Wyłączone z ruchu są m.in Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska al. Solidarności i al. Jana Pawła II. Autobusy zostały skierowane na objazdy, nie kursują tramwaje.
- Z uwagi na wyłączenie ruchu tramwajowego pomiędzy pl. Bankowym a Dworcem Wileńskim uruchomiona została zastępcza linia autobusowa „Za tramwaj”, kursująca z częstotliwością co ok. 5 minut - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
Przez cały dzień zawieszone będzie kursowanie tramwajowych linii 13 i 22 oraz autobusowych 126 i 160. Linia 16 będzie kursowała wg specjalnego rozkładu jazdy, a linie 178, 503, 518, 520 i 521 na skróconych trasach.
W gozinach 11 – 19 częściej kursują pociągi metra: linia M1 – co ok. 4 min. a linia M2 – co ok. 5 min.
Zobacz także: Narodowe Święto Niepodległości 2024. Prezydent złożył wieńce przed pomnikiem