Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat w Warszawie

i

Autor: materiały prasowe Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat w Warszawie

8 tys. dzieci Warszawa zaszczepi jeszcze przed świętami! "5 tys. już się zaszczepiło"

2021-12-21 15:35

Prawie pięć tysięcy dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepiono w warszawskich punktach szczepień przeciwko koronawirusowi. Kolejnych niemal 8 tysięcy zostało zapisanych na szczepienia. - Szczepmy się. Nie chcemy, aby dla kogoś ta wigilia była ostatnia - apeluje dr Paweł Grzesiowski.

Przejazd tunelem POW

Warszawa szczepi dzieci w wieku 5-11 lat

Zapisy na szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat ruszyły tydzień temu. W całym kraju zapisało się na nie już ponad 200 tysięcy dzieci z prawie dwóch i pół miliona osób w tej grupie wiekowej. W warszawskich punktach szczepień przeciwko COVID-19 w trzy dni zaszczepiło się prawie 5 tysięcy najmłodszych dzieci. - Kolejnych niemal 8 tysięcy zostało już zapisanych na szczepienie w stolicy - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

- Z mojego doświadczenia wynika, że zaszczepieni rodzice bez obaw i wahań szczepią dzieci. Niektórzy niestety nadal bagatelizują znaczenie szczepień. Dla niektórych ta wigilia może być ostatnia. Należy zrobić wszystko, aby się uchronić. Należy się zaszczepić, żeby nie wylądować w szpitalu i w zdrowiu spędzić te święta. Omikron jest groźny. Atakuje coraz młodsze osoby. Wiemy, że zdominuje kolejną falę. Jak tak dalej pójdzie to na wiosnę będziemy już po 5. fali, a nie przed - mówi dr Paweł Grzesiowski.

Zgodnie z rekomendacjami Europejskiej Agencji Leków (EMA) dzieci w wieku 5-11 lat otrzymają dwudawkową szczepionkę mRNA o nazwie Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dawce pediatrycznej 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml). Druga dawka szczepionki zostanie podana w odstępie trzech tygodni. Za każdym razem o kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat decyduje lekarz. Warszawa jest liderem szczepień przeciw koronawirusowi wśród dużych miast w Polsce – aktualnie ponad 70 proc. mieszkańców stolicy przyjęło już minimum jedną dawkę szczepionki. Z kolei w grupie starszych dzieci oraz młodzieży (w wieku 12-19 lat), które mogą być szczepione od czerwca tego roku, już ponad 72 proc. otrzymało m.in. jedną dawką szczepionki.

Czytaj także: Kontrola w szpitalu Bielańskim przerwana! “Konsultanci nie mieli dokumentów do kontroli i wyszli”

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Przysmaki wigilijne i bożonarodzeniowe - czy rozpoznasz je wszystkie i zgarniesz komplet puntów?

Pytanie 1 z 23
Tradycyjne świąteczne ciasteczka to: