9. Big Book Festival - kiedy się odbędzie? Imprezie towarzyszy hasło Jeszcze będzie najpiękniej!

i

Autor: Canva.com 9. Big Book Festival - kiedy się odbędzie? Imprezie towarzyszy hasło "Jeszcze będzie najpiękniej!"

9. Big Book Festival - kiedy się odbędzie? Imprezie towarzyszy hasło "Jeszcze będzie najpiękniej!"

2021-03-25 13:54

9. Big Book Festival - kiedy się odbędzie? Imprezie towarzyszy hasło "Jeszcze będzie najpiękniej!" Dziewiąta edycja Big Book Festival odbędzie się od 25 do 27 czerwca. Większość festiwalowych wydarzeń będzie można zobaczyć także online. Imprezie towarzyszy hasło "Jeszcze będzie najpiękniej!" - poinformowano w czwartek na Twitterze Instytut. u Książki (IK).

"W trzy dni odbędzie się blisko 40 wydarzeń, większość z nich stworzy okazję do bezpiecznego i bezpośredniego spotkania z pisarzami, artystami i czytelnikami, w wydarzeniu udział weźmie ponad 100 gości" - napisano na stronie IK.

Jak wyjaśniono, "w programie znajdzie się kilka wydarzeń specjalnych, czyli charakterystycznych dla Big Book Festival słuchowisk, perfomansów i spektakli prezentowanych tylko raz w przestrzeni miasta". "Będą także wirtualne spotkania z autorami i myślicielami ze świata, premierowe prezentacje książek polskich, a także wielogłosowe dyskusje inspirowane literaturą i chwytające ducha czasu. Nad całym festiwalem unosił się będzie pogodny duch optymizmu i dowcipu, towarzyszący wydarzeniu już od dziewięciu lat" - czytamy w opublikowanej informacji.

"Jeszcze będzie najpiękniej! Jeszcze będziemy razem, jeszcze będziemy się śmiać, jeszcze będziemy rozmawiać. Jeszcze będziemy się dzielić i wspierać" – skomentowała hasło tegorocznej imprezy dyrektorka Big Book Festival i Fundacji "Kultura nie boli" Anna Król. "Wierzymy, że optymizm jest zawsze lepszy niż smutek, nadzieja droższa niż złość, łagodność ważniejsza niż zwątpienie. Chcemy, by tegoroczna edycja Big Book Festival była wyjątkowa. Bo wyjątkowo silnie potrzebujemy spojrzeć pogodnie w przyszłość i zobaczyć tam słońce" - wyjaśniła.

"Chcemy Wam powiedzieć: Jeszcze będzie najpiękniej! – bo mamy siebie, bo czytamy i wierzymy w lepsze jutro. Literatura znów ma wyjątkową moc. Przychodzi nam z pomocą, przynosi nadzieję i radość, daje otuchę i chwilę wytchnienia" - podkreśliła Król.

"Tegoroczna edycja to bardzo potrzebne ćwiczenia z nadziei. Stworzymy wiele bezpiecznych okazji do cieszenia się bliskością, rozmową i emocjami płynącymi z tekstów. Nie rezygnujemy z widowiskowego aspektu literatury, będziemy znów eksperymentować i zadziwiać" – powiedziała współorganizatorka festiwalu Paulina Wilk, cytowana na stronie IK.

Big Book Festival odbędzie się na warszawskim Mokotowie, w dwóch sąsiadujących ośrodkach - centrum innowacji literackich Big Book Cafe (ul. J. Dąbrowskiego 81) oraz domu kultury Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). "Część wydarzeń rozegra się w plenerze i połączy literaturę z atmosferą miasta. Na miejscu działać będą również festiwalowa kawiarnia, księgarnie oraz plenerowa czytelnia i strefa relaksu" - napisano.

Podkreślono, że "tak jak w roku 2020 na Big Book Festival obowiązywały będą szczególne przepisy sanitarne, w tym ograniczona liczba miejsc na spotkaniach, maseczki i dezynfekcja". Zaznaczono, że większość wydarzeń będzie można zobaczyć na żywo na stronie www.bigbookfestival.pl, oraz na Facebooku i kanale YouTube Big Book Festival. Big Book Festival odbywa się od 2013 r., organizuje go Fundacja "Kultura nie boli". Dziewiąta edycja imprezy odbędzie się m.in. dzięki wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rzucił się na policjantów z bagnetem